Fucking War, Fucking Putin!   Fuck nazis, racists and xenophobes!!?


Pallasit fest 2024, 14. - 15. 6. 2024

Jigsore Puzzle  (fastcore, pv, Germany)

Ur-in-stinkt (blackened crust grind, Germany)
Botulism (deathgrind, Germany)
Tremøre (hcpunk/pv, Germany)
Facepalm Nation (fastcore, Germany)

Taifun (jap hc/thrash/punk, ex member Bombenalarm, Burial, Germany)

Kunta Kinte, Gorc, Dezinfekce, Woundead Knee, Controlled Existence, Forrest x Trump, Rabies, Impulsealer, Rožava


pub: Pallasit, town: Zruc nad Sazavou, street: Prumyslova 1041, post code: 28522, Czech Republik, 60 km from Prag direction Brno on D1 (motorway, exit 56km Soutice)     49°44'20.432"N, 15°6'7.434"E

Všechny akce zde a stejně tak my, se vymezujeme proti xenofobii, rasismu, fašismu, stalinistickému komunismu či jakémukoliv jinému autoritářství, komerci a dnešní konzumní společnosti. Prostor je naopak otevřen všem mírumilovným a svobodomyslným jedincům i skupinám. Prosím všechny, kdo přijdou, aby si to uvědomili a v tomto duchu si to tu také užili. Nestojíme tu o agresivní jedince, zlodějíčky, vychcánky a podobně - vy si zůstaňte doma! Jinak budeš nekompromisně ztrestán a vykázán!!

Nechte prosím volný průjezd silnicí kolem Pallasitu, ať už je akce nebo ne, je tu spousta místa kolem, kde se můžete rozvalit a inteligentně zaparkovat. Jezdí tu i kamiony, tak to vezměte v potaz, neparkujte v nebo před jejich areálem! Pokud je tu koncert, je dobré při odjezdu, někdy i při příjezdu počítat s policejní kontrolou.

Info pro kapely:: je tu základ bicích, jedna basová (Laney a dvě kytarové (Carvin a Randall) bedny (obě 8 ohm), pokud je akce venku tak profi zvukař, pokud uvnitř, tak se vše jede od kapel, krom mikráků. Pokud se vám náhodou stane, že musíte koncert zrušit, dejte mi to prosím vědět co nejdřív! Spaní domluvit předem, na Pallasit fest zajišťuji spaní jen kapelám ze zahraničí (Slovensko není zahraničí, haha), ostatní stany a spacáky s sebou.

History of Pallasit & underground music in Zruč nad Sázavou

(english below)

Historie Pallasitu

Pallasit je jméno hospody, jež se nachází ve staré části Zruče nad Sázavou mezi nádražím a řekou v ulici Průmyslová, která lemuje právě řeku Sázavu. U ní je oplocený areál s pódiem. Pallasit je jinak název meteoritu.

Postavit Pallasit napadlo dva kamarády, Jardu Drudíka a Pavla Neužila, kteří makali ve fabrice Sázavan. Po revoluci (1989) se jim tam na to vybodli a založili vlastní brusičskou firmu, která ze začátku pobývala v různých prostorách po celé Zruči nad Sázavou. Na jaře roku 1992 se začalo bez povolení stavět. V plánu byla hospoda s brusičskou dílnou a pár pokojů v patře. Na stavbě se podílelo a pomáhalo mnoho jejich kamarádů a známých, kteří tam postupně začali chodit už během stavby na pivo. Rokem 1994, kdy byla stavba v podstatě dokončena, se hospoda dostala do své nynější podoby. Kolaudace stavby ale proběhla až v roce 2003. Hospoda od svého počátku byla vnímána okolím jako doupě, kam se slézá veškerá nepřizpůsobivá sebranka ze Zruče. Taky se díky řece dostala do povědomí mnoha vodákům a trempům, kteří zde zažili nezapomenutelné kalenice. Hlavně díky majitelům, kteří pojali od začátku své působení v roli výčepních velmi svérázně - kdo nezažil, nepochopí!!! Občas tato hospoda funguje v pravém duchu D.I.Y. dodnes! No a díky tomu všemu je trnem v oku fízlům a mnoha zručským občanům zvyklým na staré pořádky z dob komunismu. Fuck!!! vy zatvrzelí bolševici (hlavně ze skal naproti nad řekou)!!!

Co se týká venkovního pódia, tak to bylo nejprve v roce 1995 postaveno někde uprostřed zahrady, až později (1996) bylo zbudováno z lešenářských trubek a dřeva pódium stávající. Za covidu jsme ho zbourali a znovu postavili - o metr snížili, nově zaplachtovali a dali novou podlahu.

Jak už to tak bývá, když spolu dělají něco dva lidé napůl, časem to prostě přestalo fungovat i zde. Každý měl svou představu o tom, jak by podnik měl fungovat a tak se vztahy zhoršovaly a to mělo vliv i na návštěvnost hospody, která byla před tím hojně navštěvovaná. V roce 2005 Pavel zemřel, a s hospodou to bylo od té doby stále nejisté kvůli vypořádání dědictví. Někdy od roku 2010 byl Pallasit s různými přestávkami na prodej, naštěstí pro nás za dost vysokou a neodpovídající cenu a tak ho nikdy nikdo nekoupil. V roce 2014 se Pallasit rozhodnutím soudu dostal kvůli vypořádání dědictví do dražby. Proběhlo první kolo, v dubnu 2015 druhé kolo, nikdo se dražby nezúčastnil. Každým kolem se snižovala vyvolávací cena a v říjnu 2015 se nám podařilo sehnat peníze a dražbu jsme vyhráli. Pallasit je tedy od roku 2016 v našich rukách.

Toť asi vše k historii Pallasitu a teď konkrétněji k akcím a místní scéně.

Akce tady jsou od doby, kdy padl základní kámen Pallasitu, začínalo to hlavně country a folk muzikou, kterou měli oba majitelé díky svému životnímu stylu tak nějak přirozeně v žilách. Jarda například kolem roku 2012 hrával na banjo v kapele nazvané Mirasův kartáč.

Některé koncerty se v létě odehrávaly na venkovním pódiu a zbytek uvnitř v hospodě, kdo zde na nějakém byl, určitě na tuto naši undergroundovou atmosféru a prostředí nezapomněl. Serem na dokonalý kluby a přeorganizovaný akce, my máme rádi právě tohle!! Víc takovejch míst!!!

Punkovou muziku v Pallasitu rozjížděla místní kapela Do prďáku, která první koncert uspořádala 14. 10. 1995, kde hráli ještě Pedofilní děti a Perpetuum debile – obě kapely z nedaleké Ledče nad Sázavou. Byl to pravděpodobně první punkrockový porevoluční koncert ve Zruči. Vydrželo to do konce roku 1997, kdy se tato kapela rozpadla. Do prďáku byla kapela ovlivněná hlavně kapelou Ramones, covery právě této kapely tvořily základ jejich repertoáru. Během těchto dvou let bylo v Pallasitu asi deset akcí, z čehož ale pár bylo na rychlo a spontánně svolaných, kde hráli pouze Do prďáci a tak mnoho fanoušků a fanynek zde nebylo. Snad jen Macek pamatuje všechny... V těchto letech se také objevila další místní kapela Definitivní rybář, která zahrála na dvou akcích. Také jedno vystoupení kapely P.S.P. (Půlnoční svoz popela) z Kutné Hory, asi nejdéle hrající kapela tady v okolí! Kapela Do prďáku má i svou kroniku, kde je vše do puntíku zaznamenané! Jen žádná kvalitní nahrávka se nedochovala. No a poslední kapelou, která se tady v roce 1997 třikrát předvedla, byli Why Not Fuck z nedaleké Vlašimi. Za zmínku stojí ještě pár underground punk akcí v hospodě U Koulíčka (dnes zavřená) a také existence kapely Darknes Dreams, což byl takový elektro doom metal. To bylo první punkundergroundové období ve Zruči a vše podstatné, co se tu odehrálo.

Další dekáda je v režii kapely B.S.E. (Banální směs euforie), která to táhla mezi lety 1998 a 2003. První koncert této etapy se odehrál v Pallasitu 23. 1. 1999 a tam taky B.S.E. vystoupili. Jejich úplně první koncert byl ale už 11. 4. 1998 v klubu Sem&Tam v bývalém kině na hotelu. To byl skvělý a také jediný klub ve Zruči, který právě v tuto dobu fungoval, trvalo to ale krátkou dobu (1997-2000). Koncerty v tomto klubu jsou uvedeny níže. Během těchto pěti let se v Pallasitu vystřídaly snad všechny okolní kapely, k těm nejčastěji vystupujícím patří bezpochyby kapely z Ledče nad Sázavou. A právě Ledeč byla pro Zruč vždy přirozeným partnerem, co se hc/punk kultury týká. Místní kapely tu vystupují dodnes. Rok 2002 byl také významným rokem, co se vystupujících kapel týká. Za prvé se v Pallasitu poprvé objevila kapela Paediophobia, což byla další zručská, snad jen rok působící, kapela. Za druhé zde poprvé vystoupila kapela RV4 (Ruční vidle čtyřhroté), která sem jezdí dodnes a stala se nejčastěji vystupující kapelou v Pallasitu vůbec. Také má na kontě dvě písničky s názvem Pallasit I a II. No a za třetí tady zahrála poprvé Vodopumpamasomlejn, která patří dodnes ke koloritu posázavského punkrocku.

No a přichází zatím poslední a stále se linoucí etapa, rok 2003 a první ročník Pallasit festu, který se konal 13 a 14.6.2003. To se Sucháč, tou dobou už bydlící ve Zruči, zdravě naštval a rozhodl se udělat trochu vítr v místních poměrech, kdy na většině akcí vystupovaly pouze punkrockové kapely a ještě k tomu většinou jen z okolí. No a proto vznikl Pallasit fest. Na této akci (2003) spolupracovali ještě kluci z B.S.E.. Od této doby se dá říct, že akce jsou tu tak nějak pravidelně v určitou dobu. Říjen/listopad,  občas únor/březen jedna akce a kolem desátého června Pallasit fest. Kolikrát přemýšlím o tom, jestli má cenu dělat koncerty častěji a vždy dojdu k tomu, že to smysl nemá. Někdy si připadám, že akce dělám pro sebe, pár známých a kapely. Dneska jsou akce člověku předhozeny až pod nos a ono to kolikrát stejně nestačí. Sály a kluby jsou poloprázdné, nebo i když někdo dorazí, tak o kapely ani zájem nemá, jde si jen tak užít a udělat bordel. Koncertů je dnes tolik, že kdykoliv si vzpomenete, tak ve svém okolí něco najdete a ještě můžete vybírat. Proč tedy dělat další? To radši sednu do auta a jedu podpořit nějakého dalšího blázna nebo kapelu.

V roce 2011 se ve Zruči objevila po dlouhé době nová kapela, syrová, rychlá, uřvaná hc/punkovka jménem Kontuze, složená ze stálic místního podhoubí. V prosinci 2015 zahrála v Pallasitu poslední koncert a ukončila svou činnost. Těsně před koncem nahrála ve studiu šest songů a jsou zvěčněny na lathe cutu. Ještě před tím, v roce 2013 vzniklo demo Sežrat zaživa (kazeta a cdr).

Od roku 2003 se zde vystřídala spousta kapel z celé ČR i zahraničí. Viz níže soupis koncertů...

Heslo festivalu je „Za čisté Posázaví bez nácků!“. V tomto duchu a pod hlavičkou Good Night White Pride se také všechny akce nesou. Na akcích jsou většinou stánky různých organizací i jednotlivců zaměřujících se na veganství, práva zvířat, svobodnou společnost a další aktivity, které podporujeme a snažíme se jimi řídit ne jen na akcích, ale i v životě.

Jednotlivé reporty z těchto akcí tady nenajdete, kdo byl, ten ví, kdo ne, má smůlu, jedinou šancí je ještě dorazit na nějakou tu akci a zažít si tu atmosféru na vlastní kůži. Každá akce může být poslední!!! Jediné, co se snad dá říct je, že většina lidí i kapel si vždy pochvaluje pohodovou atmosféru, pěkné prostředí a samozřejmě nezapomenutelné zážitky z akcí uvnitř hospody, kde je místa sotva pro výčep a kapelu, která hraje skoro mezi lidmi.

Hujeroviny 2006 a Pallasit fest 2004 se nekonaly v Pallasitu, první akce už ani nevím proč, ta druhá nám byla zakázaná městem po stížnostech na minulý ročník.

2023 - zemřel dědek Szalay (90 let), kterého si jistě mnozí pamatují z Pallasitu. Od začátku tu byl jako inventář. 

Toť asi vše k Pallasitu a scéně ve Zruči...

Díky všem kapelám, lidem, kteří přišli, všem, co zde jakkoliv pomáhali, Petrovi B. za zvučení a technické zajištění spousty akcí, ostatním zvukařům, všem kapelám, co kdy půjčily nějakej aparát – zejména Ledečákům za bubny, na který se tady hrálo snad přes deset let, všem ostatním pořadatelům, co tady něco dělali atd, atd.

Svrab a filcky posíláme všem, co tu kdy něco ukradli, byli agresivní, naschvál lili po lidech pivo, stěžovali si na Pallasit, policajtům, notorickejm neplatičům, který přijedou na plech a tvrdí, že jsou bez peněz. 

Na zdraví!!! Punku a vinylu zdar!!! Punk není jen hudba, punk je o životě, volové!!!

Snad bych ještě dodal, že se každý první víkend v červenci (od roku 2005) dělal Zámek fest, který ale nemá s námi nic společného, je to čistě komerční a mainstreamová záležitost a od začátku od něj dává místní podzemní scéna ruce pryč! I když ze začátku chtěl pořadatel nějakou tu spolupráci navázat... Pár ročníků se konalo před Pallasitem na louce, v roce 2012 se vrátil opět pod zámek. Zajímavostí je, že pravděpodobně vznikl jako reakce na undergroundový festival Pallasit fest, jehož druhý ročník se uskutečnil právě pod zámkem, kde na to v roce 2005 proběhl první Zámek fest...v roce 2015 se tento festival snad už ani nekonal.

History of Pallasit

Pallasit is a unique pub located in an old part of Zruc nad Sazavou (Czech Republik) between a railway station and Prumyslova street nearby the Sazava river.

An idea to build Pallasit comes from 2 friends, Jarda Drudik and Pavel Neuzil, at that time working in Sazavan factory. Just after the velvet revolution (1989) they finished that job and established their own business. Building of the pub started in the spring 1992 (without permission, of course) and was ended in 1994 (final inspection in 2003 !!). Since that time the pub has been taken as a den of plebs from Zruc (unforgettable parties - who did not take part in, can not understand !!). Fuck you, confirmed communists (especially from rocks above the river) !!!

As the time went, common plans of the owners with Pallasit broke down and it naturally influenced attendance in the pub. In 2005 Pavel died and the building has been offered for sale in year 2010. Price too high and nobody bought. In 2014 a court ordered auction, in 2015 Pallasites we buy!

Talking about a stage outside, in 1995 was built somewhere in the middle of the pub garden, a new stage was constructed later (1996).

It is the Pallasit history and now about music events:

At the beginning of all the music parties were mainly about country & folk music prefered by both owners (Jarda still plays the banjo in a band named Miras‘ brush). Some of the concerts took place outside, remaining inside; who has visited some of them, can not forget that underground mood and atmosphere. FUCK OFF spectacular music clubs, we love just that !! Many more of such places !!!

Punk period started in 14.10.1995 by a concert of that bands: Do prdaku + Pedofilni deti + Perpetuum debile. It was probably the first punkrock concert in Zruc. Do prdaku was a band influenced by Ramones style especially (with some covers of that legendary band in their repertoire); among the other bands performing there we can mention for example: Definitivni rybar, P.S.P. (Kutna Hora), Why Not Fuck (Vlasim), ... That was the first punk period in Zruc with all the important events there.

Another decade is under influence of a band named B.S.E. (1998-2003); their first concert in Pallasit is dated back to 23.1.1999 but their totally first performance took place in Sem & Tam music club (11.4.1998) - amazing and the only one club in Zruc (between 1997-2000). During 1998-2003 perhaps all neighbouring bands played there, especially from Ledec nad Sazavou.

Just Ledec was aways a natural partner for Zruc if we are talking about hc/punk culture in Pallasit. Local bands still perform there (Paediophobia, RV4, Vodopumpamasomlejn). In those days also Hujeroviny event arises (Do prdaku guitar player´s birthday party) - that tradition still continues...

In 2003 there comes the last, still remaining period and the first Pallasit festival (13.-14.6.2003). Since that time those events have been taking place regularly - October/November, June - Pallasit fest. All is organized by Suchac. During those years plenty of both Czech and foreign bands performed there. In 2011 new band from Zruc, hc/punk Kontuze.

Good Night White Pride is our slogan. Since the beginning we haven´t been wanted here by some local inhabitants and Police. Fortunately, it is not easy to ban us (it is a private place with all essential permissions).

Thanks to all the bands, visitors, the all ones helping there, Petr B. for sound & technical service, the other sound-makers, bands lending their equipment, all the organizers, etc., etc., ...

FUCK all the thieves, agressive and complaining stupids, Policemen, .......

Cheers!!!

Database of all the interesting concerts in Zruč nad Sázavou

All concerts, festivals in Pallasit:


Pallasit, 29.3.2024

Nasty Pack (Ger), Dreck Weg (Ger), RV4, No God Rhetoric, Locura, Killing Lizards (Ger)

Pallasit 14.10.2023

Lupus, Moral Hangover, Sølitär, Strage Di Stato, Life Disappointment, SpecialxDelivery

9. - 10.6 2023 Pallasit fest XXI, Fucking War, Fucking Putin!

Lycanthrophy (Cz), Codename: Hydra (Ge), Six-Score (Austria), Mittagspausenband (Austria), Slapface (Germany), Nickelcrack (Germany), Brünner Todesmarsch (Cz), Gorc (Cz), Kulma (Cz), Death Culture Deprivation (Cz), Zrůdný Allen (Cz), Øblast (Cz), Lilixelbe (Cz), Idiocracy (Cz), Godot Youth (Cz), Ginnungagap (Cz), Rabies (Cz), Imulsealer (Cz) 

15.10.2022 Fucking War, Fucking Putin!!  Turtle Rage ( fastcore, power violence, grind Germany), Facepalm Nation (Fastcore Germany), Vicious Threat (HC/Punk Germany), Zrůdný Allen, Interpunkce, Lady Gaza, SpecialxDelivery

10.6. - 11.6.2022 Pallasit fest XX, Fucking War, Fucking Putin!., po dvou letech opět dvoudenní akce, kvůli cenám všeho se zvedá vstupné na 400kč. Kapele Visions Of War z Belgie se rozbilo v sobotu při odjezdu auto a tak zahráli jak v pátek uvnitř, tak v sobotu venku - paráda! Na letácích byla ještě kapela LiliXelbe, na poslední chvíli odřekla.. myslím že se hrálo v tomto pořadí: pátek 1O.6. v hospodě Forrest Trump, Gorc, MIKExWAZOWSKI, Strage Di Stato, Visions Of War, SayRaid, Mordloch. Sobota 11.6. venku: Komplex Viny, Telesa Ohnepal, RV4, Kibera, Visions Of War (Belgium), Rabies, Locura, Haexler (Germany), Facepalm Nation (Germany), Death Culture Deprivation, Ježíšovi pivo nelej, Impulsealer, Inspiratio

30.10.2021 Raise Your Middle Finger (CZ), Death Culture Deprivation (CZ), Levák Bob (CZ), Nierenstein (Německo), Lidské zdroje (Rakousko)

12.6.2021 Pallasit fest XIX, tentokrát kvůli konspiraci (zas ten virus) jako narozeninová párty, hrálo se venku:. Zrůdný Allen, Rabies, RV4, Death Wish Kids, Say Raid, Kunta Kinte, Strage Di Stato, Gorc, Orban, Interpunkce, Terminator X.

13.6.2020 Pallasit fest XVIII., kvuli coronaviru jen jednodenní a bez zahraničních kapel, hrálo se uvnitř: Gorc, RV4, Death Wish Kids, Levák Bob , Not!, Rosa Parks, Impulsealer

28.9.2019 Prescription Death (Sweden), Luciente (Germany), Gorc, Průmyslová smrt, Rabies

7.-8.6.2019 Pallasit fest XVII

7.6. Encore, Scalp, Thalidomide, Death Wish Kids, Kunta Kinte, Onanizer, Wojczech (Germany)

8.6. ZOZOO (Slovakia), Blind Pride, Samorast (Slovakia), Godot Youth, Kellerasseln (Germany), Brünner Todesmarsch, How Long?, Orban, Asocoal Distortion (Germany, Morbid Mosh Attack (Germany), Aargh Fuck Kill (Germany), Lycanthrophy, Kraost

23.02.2019 Levák Bob, Flummox, Kibera, No God Rhetoric

28.12.2018, Disavoir Vivre, Discruelty

3.11.2018, Pogophon (punkrock Leipzig), Max Power (punkrock Leipzig), Třetí stupeň tortury, K.Z.O., Drop The Bomb, Rožava

8.-9.6.2018 Pallasit fest XVI

8.6.: Aggressive Tyrants, RV4, Locura, Death Wish Kids, Aso – Naga, Ginnungagap, Caca De Luna (Germany)

9.6.:Rötten Shock (Germany), Sabot Noir (Germany), Mole (Germany), The Prim (Germany), Needful Things, Interpunkce, Tendencie (Slovakia), Vzteklec, Moral Hangover, Johny Foxter, Komplex viny, Svízel, Lži,

03.03.2018, Průmyslová smrt, Death Wish Kids, Scalp, Conquestio

29.12.2017, Stará dobrá ruční práce, Z.V.P., RV4, To by šlo

21.10.2017, Hujeroviny,

Hiroshima Nightmare (hcpunk Budějice), Death Culture Deprivation (hcpunk, Žďár), NOT! (hc/grind, Teplice), Lži (primitiv punk), Sawdust (hc, Kožlí), Scheiss Böhmen (hc/punk, Praha)

9.-10.6.2017 Pallasit fest XV

9.6: Disavoir Vivre (crustpunk, Cz), RV4 (punkrock, Cz), Commodore 64 (hc/punk, Cz), Svině! (hc/punk, Cz, Vodňany), Flummox (fast/pv, Cz), Levák Bob (hc/punk/grind/thrash, Cz), Rabies (fast/pv/grind, Cz)

10.6: Eine Stunde Merzbauten (jazz noise, Cz), Močový khameni (grind/crust, Cz), 6Mas (crust/grind, Cz), Škoda 120 (crust/grind, Cz), Usnu? (exp. noise, Cz), Alea Iacta Est (grind, Sk), Delusion (hc, Cz), Nakam (hc/punk/r'n'r, Germany), Massola (Cz) & Sedem minút strachu (Sk), Controlled Existence (fast/grind/pv, Cz/Sk),Strafplanet (pv/fast/hc/punk, Austria), Rivers Run Dry (crust/metal/emo, Hungary), Carl Gut (grind/fast&violence, Cz), Ucházím (hc/punk, Cz)

25.2.2017 Nátěrová hmota, Disavoir Vivre, Bricanyl Turbuhaler, Tupé ostří, Demöralyzér

29.10.2016 Afterparty Hujeroviny, Zahnfee Of Death (rock´n roll punk/stoner, Dresden)

28.10.2016, Hujeroviny, ZVP /Zastavte všemi prostředky/ (alternativ punk, Benešov), D.O.K. /Destrukční oddělení Krhanice/ (alternativ hc, Krhanice), V.O.H. /Victims Of Hate/ (hc/metal/crust, Praha), Zahnfee Of Death (rock´n roll punk/stoner, Dresden), Die Satansengel Von Nevada (hc/punk/crust/sludge, Dresden), K.Z.O. /Kriminálně závadné osoby/ (hc/punk, Tábor), Kraost (hc/punk/crust/thrash, Milevsko)

27.9.2016 Koncert věnovaný Lišce, Komplex viny, Aggressive tyrants, měli hrát ještě Pikodeath, zahráli dva songy, než jim záhadně odešel aparát...

10. - 11.6. 2016 Pallasit fest XIV

10.6. Pátek: NOT! (hc/grind, Czech), Mečem Naplocho (fast/raw hc/punk, Czech), Bombatölcsér (crustgrind, Czech), No God Rhetoric (grind violence, Czech), Void Boyz (punk rock, Germany), Sick Times (hc/punk, Germany), Jakubysko (grind, Slovakia), Basal Banar (crust violence, Slovakia)

11.6. Sobota: RV4 (hc/punkrock, Czech), Pivnica (hc/punk, Slovakia), Death Wish Kids (hc/punk, Czech), Bruch (hc/punk, Germany), Hledání (folk/punk, Czech),

Rosa Parks (anarcho/hc/punk, Czech), Hibakusha (crust/grind, Czech), Gattaca (hc/crust/metal, Czech), Onanizer (grind, Czech), xCENEREx (fastcore, Italy),

Lycanthrophy (fastcore, grind, pv, Czech), Stolen Lives (hc/thrash, Czech), Ježíšovi pivo nelej (hc/punk - drum'n'bass), Erika je moja (stoner rock/hc, Slovakia)

19.2.2016 Pray For Death, Berzerk (Ger), Depravation (Ger), Lichens

26.12.2015 Poslední koncert Kontuze - Kontuze, Pátá kolona, Death Wish Kids, Levák Bob

26.10.2015 Hujeroviny + oslava památného dne 24.10.2015, kdy proběhla poslední dražba Pallasitu

U.R.B. (underground rock/punkrock, Vlašim), Tupé ostří (hc, Brandýs nad Labem), Třetí stupeň tortury (hc/punk, Praha), Carl Gut (grind violence, Oslavany), Terrorelhárítás (power violence, Brno), Bombatölcsér (crust/grind, Brno),

12. - 13.6. 2015 Pallasit fest XIII.

Pátek 12.6.2015: Pray For Death (hc/crust, Kutná Hora - Czech), Ledečáci, Deathwish Kids (hc/punk, Čáslavsko – Czech), Průmyslová smrt ( fast&violence hc, Jihlava - Czech), Krüger (crustpunk, Praha – Czech), Human Fault (hc/punk, Vyškov - Czech), The Breed (hc/punk, Vyškov – Czech).

Sobota 13.6.2015: Dis-K47 (hc-punk, Znojmo - Czech), Kontuze (hc/punk, Czech – Zruč n. S.), Klutz (hc/violence, Pardubice - Czech), Paregorik (harsh noise, Pardubice - Czech), Cause Of Divorce (grind/crust, Aachen – Germany), Sïck.Gore. Suffer.(pw violence/grind,Liberec - Czech), Growls (grind, Nancy - France), Flummox (power violence, Praha - Czech), Nasty Pack (hc/punkrock, Leipzig - Germany), Bronco Libre (hc/punk, Leipzig - Germany), RV4 (hc/punkrock, Benešovsko - Czech), Disfunkce mysli (hc/punk, Znojmo - Czech), K.P.D. (punkrock, Krhovice - Czech).

14.02.2015 Vzpomínka na Munyho - красный кирпич, Kontuze, RV4, Aliusterra

27.12.2014 Nechte si vaše Vánoce, sereme na ně! - Kontuze, La migra, Deathwish Kids

25.10.2014 Hujeroviny - Stridor, Josef Fritzl, Kontuze, Propaganda, Člověkok

13.-14.06. 2014 Pallasit fest XII.

13.6: RV4, Caca De Luna (Ger), Hiroshima Nightmare, Abortion (Sk), Nazareno El Violento (Mex), Václav Klaus

14.6: Kontuze, Tendencie (Sk), Citadel (Sk), Sub Atomic Level (Sk), Alea Iacta Est (Sk), Kunta Kinte, Per Capita (Ger), Cripple Korps, Costa Cosa Nostra (Ger), Victims Of Classwar (Ger), Kullervo

21.03.2014 Tento koncert byl věnován našemu kamarádovi Munymu, který zemřel z kraje roku 2014. Takže Muny, dokud bude Pallasit stát a fungovat pod naší taktovkou, jsi a budeš tu vždy s námi!!! Cheers!

Kontuze (hc/punk, Czech, Zruč nad Sázavou), Life Possession (crust, dis beat, Czech), Kompost (hc/punk/d.beat, Italy), Slavery (crust/punk, Praha, Czech), Pray For Death (hc/crust) Kutná Hora, Czech)

21.12.2013 Nechte si vaše vánoce, serem na ně! - Kontuze (hc/punk, Zruč nad Sázavou), La Migra (hc/punk Pacov), Disbeatless (hc/crust/metal, Jihlava), Křik z ticha (Hip Hop, Jihlava), красный кирпич (punk, Ledeč nad Sázavou)

26.10.2013 Hujeroviny - Kontuze, Cacophonia, Klutz, Indoctrinate (Austria), Flummox, Propaganda

15.06.2013 Pallasit fest XI.

Black Hole Of Calcutta (grind/power violence, USA), Depravation (hc/metal, Germany), Doomsisters (grind/crust/sludge, France), Social Crisis (d-beat/crust with 2 grrls on vocals, Poland), Trigger (grind/thrash, Germany), Abjured (grind, Germany), RV4 (hc/punk/rock, Cz), Kontuze (hc/punk, Cz), Napalmed (noise - industrial, Cz), Yarvar Cocha (hc/punk/rock, Cz), Kutya Harap (crust, Cz), Pray For Death (hc/metal, Cz), See You In Hell (hc/punk, Cz), Life Possession (d-beat/crust, Cz)

16.02.2013 - Blank Out, Kontuze, Hiroshima Nightmare, Azid, Škoda 120, Bestia Triumphans

09.11.2012 - Kontuze, Dáša Fon Fl'aša

27.10.2012 Hujeroviny - Kontuze, RV4, K.Z.O., Stará dobrá ruční práce, Risposta, Aso Naga, La Migra

8-9.06.2012 - Pallasit fest X. - 20 let Pallasitu

Pátek: P.S.P., красный кирпич, Propaganda, Ucházím, Dezinfekce, Aggressive Tyrants, Into Sickness (Mexico)

Sobota: Kontuze, Pray For Death, Formace, RV4, Not!, Konfident, Kobra XI, Rabies, Průmyslová smrt, K.A.I.N. (Aut), Six-Score (Aut), Lycanthrophy, SAYWHY?

25.02.2012 - první vystoupení Zručské kapely Kontuze (tou dobou ještě bez názvu) v sestavě Filc, Fero, Dýně, Kozlík + po pár letech zahrála Vostuda společnosti

28.10.2011 Hujeroviny - красный кирпич, Vodopumpamasomlejn, RV4, Propaganda, See You In Hell, Kraost, Rabies

11.06.2011 Pallasit fest IX - Katarakta, Kobra XI, Hiroshima Nightmare, Onanizer, Needful Things, Infest (Fr), Ojciec Dyktator (Pl), Porno Infantil (Mex), Six - Score (Aut), Konfident, Not!

12.03.2011 Svatba Sucháč a Macek - Dog Fisury, Pray For Death, Process Of Decay, Not!, Aggressive Tyrants

20.11.2010 Hujeroviny - RV4, Process of Decay (ex Rapida Muerte), Propaganda, SayWhy, Rotten Cold (Austria)

24.07.2010 Kotelna fest II. - Formace, Kontroll, ???

12.06.2010 Pallasit fest VIII - RV4, Dog Fisury, Lycanthrophy, Propaganda, Onanizer, Ucházím, Insania, K.A.I.N (Austria), Zombiefied (Austria), SayWhy, Disbeatless

13.02.2010, narozeniny Macek a Sucháč - Pray For Death, Ucházím, Napalmed, Průmyslová smrt, Kobra XI

10.10.2009 Hujeroviny - Into Sickness (Mexiko), Onanizer, Pray For Death, RV4

15.8 2009 Kotelna Fest I. - Rapsöd, PNS, RV4, Propaganda, Hideous Sounds + systémy na louce

13.06.2009 Pallasit fest VII - Vodopumpamasomlejn, RV4, Propaganda, Pray For death, Ruce po obrně, Hirošima, Sheeva Yoga, See You In Hell, Needful Things, SayWhy?

1.11.2008 Hujeroviny - Primitiv Plebs, RV4, Pedofilní děti, Vostuda společnosti

14.06.2008 Pallasit fest VI - Družba, Rachot strojů, Vostuda společnosti, Vodopumpamasomlejn, Do řady, Tass, Ježíšovi pivo nelej, RV4, Dezinfekce, Pray for Death, Life possession.

03.11.2007 Hujeroviny - RV4, PMH, Pray For Death

09.06.2007 Pallasit fest V - Vostuda společnosti, Co-Ca, RV4, Josef Mařánek, Kohout plaší smrt, Insania, Zeměžluč, PSP, Demarche, Nátěrová hmota

21.10.2006 Hujeroviny - vyjímečně se tato akce nekonala v Pallasitu, ale v MC Bretagne v Souticích - Red Insect, Propaganda, Josef Mařánek, RV4, PSP, Contish

10.06.2006 Pallasit fest IV - Koudelníkův syn, Propaganda, Ad Bestias, PSP, Insania, Konflikt (Sk), Tass

12.02.2005 - Tee Peeco, PSP, RV4, Josef Mařánek

5.11.2005 Hujeroviny - Vodopumpamasomlejn, Josef Mařánek, RV4, Ústřední topení, Propaganda

11.06.2005 Pallasit fest III - Josef Mařánek, Four Fun,Primitiv Plebs, PSP, Ilegality (Sk), Vodopumpamasomlejn, Insania, Nátěrová hmota

23.10.2004 Hujeroviny - Vodopumpamasomlejn, Primitiv Plebs, Jaderný odpad

12.06.2004 Pallasit fest II Pod Zámkem - Insania, Do řady, Kohout plaší smrt, Thalidomide, PSP, Tass,Tee-pee-co, Vodopumpamasomlejn, RV4

25.10.2003 Hujeroviny - P.N.S., Ruce vzhůru nohama, Banánový rybičky, Primitiv plebs, Josef Mařánek, Povinný ručení, +Host

13 - 14.06.2003 Pallasit fest I - Primitiv Plebs, Obřízka, Plastic People Revival, B.S.E., RV4, Znouzectnost, Happy Pischkots, Insania, PSP, Vodopumpamasomlejn.

19.04.2003 - RV4, Ruce vzhůru nohama, Zlý batole, Primitiv Plebs, Aggressive Tyrans, Blikající miminko, Bse

08.03.2003 - B.S.E., Vepři v pepři, Mizantrop, P.N.S., P.S.P., Povinný ručení

02.11.2002 – Primitiv plebs, P.N.S., Zlý batole, Povinný ručení, Vepři v pepři, +Host

26.10.2002 - Hujeroviny - Against All, B.S.E., The Plastic People Of The Universe Revival, Soukromey pozemek

28.09.2002 - RV4, Vepři v pepři, Nawzdory, The Happy Pischkots, Povinný ručení, Bse, L.P.S.

10.08.2002 - B.S.E., Paediophobia, Nannie, Blikající miminko, BM, Sexy bonbonky

13.07.2002 - RV4, Peshata, Seven Down, Výstřednost, Primitiv Plebs, Bse

15.06.2002 - B.S.E, RV4, L.P.S., Povinný ručení, Lure Of Senses

13.04.2002 - Primitiv Plebs, Paediophobia, Lure Of Senses, Zlý batole, Blikající miminko, Povinný ručení, Vodopumpamasomlejn, B.S.E.

02.02.2002 - No side of Pork, Primitiv plebs, BSE, Pedofilní děti, SNB, SPD

12.01.2002 - Primitiv Plebs, Zlý batole, Soukromey pozemek, jedna bezejmenná kapela z Kožlí

27.10.2001 - Hujeroviny - Ludwichek, Primitiv Plebs, Seven Down, S.N.B., Why Not Fuck, B.S.E.

25.08.2001 - Dirty Music fest: B.S.E., TAO, Thalidomide, Jaksi taksi, Nonsense, Rude Guerilla, Blikající miminko, Street machine

21.07.2001 - Seven Down, B.S.E., Primitiv Plebs

16.06.2001 - B.S.E., Jaksi taksi, No a co?!, Primitiv Plebs, S.N.B.,

06.04.2001 - Ludwichek, Seven Down, B.S.E., Primitiv Plebs

27.10.2000 - Zlý batole, Pedofilní děti, Něco z Alenky, B.S.E., S.N.B., Jaksi taksi, Primitiv Plebs

23.01.1999 - B.S.E, Primitiv Plebs, Street Machine,

25.10.1997 - Do prďáku, Why Not Fuck

12.04.1997 - Do prďáku, Why Not Fuck

18.01.1997 - Do prďáku, Why Not Fuck

26.10.1996 - Do prďáku

20.07.1996 - Do prďáku, Perpetuum debile, Pedofilní děti

08.06.1996 - Do prďáku, P.S.P., Definitivní rybář (už nové pódium)

25.05.1996 - Do prďáku, Definitivní rybář

30.04.1996 - Do prďáku

13.04.1996 - Do prďáku

14.10.1995 - Do prďáku, Pedofilní děti, Perpetuum debile - asi první akce na prvním pódiu v Pallasitu (které stávalo někde uprostřed zahrady)

Concerts in club Sem & Tam, Zruč nad Sázavou (1997-2001)

Pár zajímavých koncertů se ve Zruči nad Sázavou konalo mezi roky 1997 a 2001 a to v klubu Sem & Tam (bývalé kino na hotelu)

27.01.2001 - Pepa Nos a Lucie Nosová

17.06.2000 - Satisfucktion (metal-rock, Č. Budějovice), Hot Nails (Č. Budějovice), Oxide of Chrome Opaque (drum'n'bass, Zruč n.S.), Perpetuum Debile (Ledeč n.S.)

11.03.2000 - Boron (hardcore-metal, Sokolov), Oxide of Chrome Opaque (drum'n'bass, Zruč n.S.), Sad Harmony (alternative, Bzenec), Pearl Jam Revival (Ostrava)

20.11.1999 - Oxide of Chrome Opaque (drum'n'bass, Zruč n.S.), Djazwa Cartel (break beat, Praha)

25.04.1998 - Sabot (jazz core, San Francisco-USA/Tábor), Wohnout (rock, Praha), Boron (hardcore-metal, Sokolov), Darkness Dreams (dark esoteric euphory, Zruč n.S.), Voodootoy (voodoo roock, Tábor), Prasopejsek (animal cross, Čáslav)

11.04.1998 - N.V.Ú, B.S.E., PSP, Volant

21.02.1998 - Purgatory (death, Německo), Fleshless (grind, Děčín), Melancholy Pessimism (grind, Uherské Hradiště), Darkness Dreams (dark esoteric euphory, Zruč n.S.), Death Sentence (doom, Brno), Ingrowing (grind, Č. Budějovice), Signum Diabolicum (black), The Abyss in Dreaming (black)

20.12.1997 - Do prďáku, Perpetuum Debile, THP, Slaměný Hubert, Why Not Fuck, Škoda pásky, P.S.P., Kroužek, Nawzdory, Mordor, Aleš Tamchyna revival band

06.12.1997 - Root, Silent Stream Of Godles Elegy, Darkness Dreams, Depresy (black death, Slovensko), Dissolving Dreams (gloomy doom, Ostrava), Hypnotic Scenery (doom, Ostrava), Death Sentence (doom, Brno), Garbage Disposal (cyber death, Varnsdorf), Aggressive Tyrants (grind, Světlá n.S.), Confiteor (doom death, Kralupy n.V.)

29.11.1997 - Čertův punk, V.T. Marvin (Praha), Naquei Manou (Přezletice), Pedofilní děti (punk hardcore, Ledeč n.S.), Otazníci, Memento Vitae (punk rock, Praha)

22.11.1997 - Aggressive Tyrants (pathological bigbeat, Světlá n.S.), Ingrowing (grind, Č. Budějovice), Sarcastic (death, Slovensko)Four Seats for Invalides (grind, Most), T.O.O.H.! (grind, Libice n.C.), Enterrorhagia (noise, Č. Třebová), D.A.D. (doom, Jihlava), Upside Down (death-grind, Uherský Brod)

21.11.1997 - Marjaan Proophone (Praha), Free Dimension Discotheque (Tábor)

25.10.1997 - Free Dimension Discotheque (Tábor)

18.10.1997 - Kurtizány z 25. Avenue (Praha), Satisfucktion (metal-rock, Č. Budějovice), Darkness Dreams (dark esoteric euphory, Zruč n.S.), Liquére! (Chvaletice), Waawe (Tábor), Pedofilní děti (punk hardcore, Ledeč n.S.), Prasopejsek (animal cross, Čáslav)

Concerts in Kotelna (Nízkoprahový klub)

2013 - Formace

2008 - RV4

2007 - Pray For Death

Others

11.08.2012 - Kotelna fest III., letní kino pod zámkem - Odeur The Violettes, Milencův dech, Edoshův kurník, Cocoon, Prodavač, Gattaca, Remek, C

11.03.1988 - Už jsme doma, Michael´s Uncle - Divadlo pracujících Sázavan

24.06.1972 The Plastic People Of The Universe, Hotel Baťov

Others concerts Pope's Ass

22.02.2014, hospoda v chatové osadě Vidlák - u obce Černíny, asi první hc/punk koncert zde vůbec, kapely: RV4 (punk/rock, Benešovsko), Kontuze (hc/punk, Czech, Zruč nad Sázavou), Pray For Death (hc/crust) Kutná Hora), Blank Out (punk/rock, Kolín)

21.10.2006 Hujeroviny - vyjímečně se tato akce nekonala v Pallasitu, ale v MC Bretagne (vrchní hospoda) v Souticích - Red Insect, Propaganda, Josef Mařánek, RV4, PSP, Contish

Stručná Historie Pallasit festů:

14.6.2003 Pallasit

Neplánovaně se tento festival stal prvním ročníkem nijak nenazvaných akcí konaných kolem půlky června, s vyjímkou jednoho v Pallasitu. Stalo se tak po dvou letech od prvních Sucháčovejch sudů v Černínách u tůně. Tahle akce tímto zanikla.

Fest byl poprvé a tak ani nebyli moc velký problémy s vrchností ze zámku, ani lidma kolem. Začalo se už v pátek, kdy se začali sjíždět lidičky. Jelo se vlastně nonstop až do neděle ráno. Vyřádili se tady tyhle kapelky:

Primitiv Plebs, Obřízka, Plastic People Revival, B.S.E., RV4, Znouzectnost, Happy Pischkots, Insania, PSP, Vodopumpamasomlejn.

12.6.2004 Pod zámkem

Tak tahle akce byla jednoznačně ze všech těch akcí nejkontroverznější a nejproblémovější. Po vlně protestů od buranů ze skal a okolí po minulém ročníku nám bylo doporučeno (zakázáno) fest v Pellišárně uspořádat.

Po pár pozvánkách na hrad jsme našli provizorní řešení pro tento ročník. Pod zámkem. Od začátku samé problémy. Pódium, proudy, občerstvení a nakonec náš, pro někoho provokační, plakát.

Všechny ty problémy se až na ten leták vyřešily. Poliši si prostě vymysleli, že to bude nějaká extremistická akce. Takovýhle policejní manévry ještě Zruč nikdy nezažila. Zásahovka, kriminálka, psovodi a všechno, co k tomu patří, včetně otravování každýho příchozího i odchozího až do rána druhýho dne. Ještě k tomu byli zrovna volby do Evr. Parlamentu a to jim taky zrovna nevonělo. Pod okny volební místnosti vyhrávaly povětšinou kapely proti tomuhle prašivýmu systému. Insania, Do řady, Kohout plaší smrt, Thalidomide, PSP, Tass,Tee-pee-co, Vodopumpamasomlejn, RV4. No a průběžně to všechno kropil déšť.

11.6.2005 Pallasit

A už jsme zase zpátky v Pallasitu ! Změna oficiálního plakátu, pro ty lepší samozřejmě ten starý s provokačním obrázkem, který od teď zdobí i pódium u Pellišárny. Taky změna zvukaře a času na hraní. Tentokrát do 24.00(samozřejmě v případě technických problémů). Týden před akcí festival opět nejvíce zajímal poliše. Největším punkáčem tady byl Drůďa, jehož číro vešlo do místních dějin.

Odřekla Zeměžluč, je tu první zahraniční kapela. Hrálo se v tomto pořadí: Josef Mařánek, Four Fun,Primitiv Plebs, PSP, Ilegality (Sk), Vodopumpamasomlejn, Insania, Nátěrová hmota.

10.6.2006 Pallasit

Tentokrát se nám podařilo udělat akci bez velkého zájmu policajtů, což bylo docela příjemný. Počasí bylo jak na objednávku, ještě minulý víkend bylo jak v listopadu.

Jediná kapela která na poslední chvíli letos odřekla, byla Nátěrová hmota. Hrálo se asi tak do půlnoci a byl to parádní nářez za přispění těchto kapel: Koudelníkův syn, Propaganda, Ad Bestias, PSP, Insania, Konflikt (Sk), Tass

9.6.2007 Pallasit

Parádní počasí, žádný velký změny v kapelách na poslední chvíli, snad jen výměna Red Insect za Nátěrovou hmotu. Jediný co chybělo bylo veganský občerstvení, protože , jak napsal v místních novinách pan Radil, "stánkař se cestou zapoměl na anarchistické demonstraci". Jediný větší puntík na akci byl ten, že lidi, kterých nebylo letos moc, vytvořili dojem stáda který není schopný tolerovat trochu odlišnější kapely, než oni sami znají. Například na Co-Cu stálo před pódiem jen pár jedinců - přitom zahráli parádně. Ne jinak tomu bylo i u některých dalších. Hrálo se od dvou do půl druhý. Kapely si to mastily v tomhle pořadí: Vostuda společnosti, Co-Ca, RV4, Josef Mařánek, Kohout plaší smrt, Insania, Zeměžluč, PSP, Demarche, Nátěrová hmota

14.6.2008 Pallasit

Tak tentokrát bylo velkým strašákem počasí, které ale nakonec příjemně překvapilo – nejen že nelilo, ale oproti předpovědi bylo i mnohem tepleji. Po roční pauze zde bylo distro ČAFky, které pro tentokrát neponechalo nic náhodě. Už z dálky Pallasit připomínal baštu anarchistů a to díky všudypřítomným rudočerným praporům a transparentům. No a haldy triček, nášivek, tiskovin a dalších věcí k tomu jen přispěly. Zaspal zvukař a tak se začalo o hodinu a půl déle. Akci rozjížděla Družba z Kralup, která se stavila cestou z Ostravy. Následovaly kapely Rachot strojů, Vostuda společnosti, Vodopumpamasomlejn, Do řady, Tass. Pak pokračovali výborní Slováci Ježíšovi pivo nelej, kteří si odskočili z Protestfestu v Brně. Další nášup pokračoval od kapel RV4, Dezinfekce, Pray for death a Life possession.

Co stojí ještě za připomenutí je, jak si opět fízlové hráli na vojáčky. Otravovali už den předem, což bylo předehrou k sobotě. Všude jich bylo jako vší, celou akci z asi 50m neustále sledovalo pár vymaštěnejch mozků v civilu, otravovali a buzerovali skoro každý přijíždějící i odjíždějící auto na všech cestách do/ze Zruče. Dokonalý příklad toho, jak se dají vyhazovat naše daně oknem a jak si naše neschopná policie honí body na obyčejných lidech místo toho, aby řešila závažnější případy, které neumí a nebo ani díky všudypřítomné korupci nechce úspěšně uzavřít. Tak vzhůru k policejnímu státu…

13.6.2009 Pallasit

Tak letos opět pod heslem " Za čisté Posázaví - bez nácků !", tahle akce ve všech směrech proběhla bezproblémově. Ještě v pátek lilo a byla zima, v sobotu jako mávnutím kouzelného proutku letní počasí. Jediné co akci trochu pokazilo (snad ale jen mě a pár lidem), byli místní zloději a smažky (konkrétně Dvořák), co tu kradli - na druhou stranu mě ale těší, že to nebyl nikdo z nás. To, že byla Zruč opět v obležení policajtů, jsme si snad už zvykli, tentokrát pár estébáků v civilu okounělo opodál, kdesi za hospodou prý někdo viděl i antony a klasický hlídky v autech opět buzerovali všechny řidiče, hlavně ty odjíždějící - braly snad všechny. Kdyby se taky tak horlivě zabývali i případem napadení klubu Rambajz ve Vlašimi, na to ale nemají..

Poděkoval bych našemu šéfkuchaři za vege food, všem kapelám který přijali pozvání a i vám všem, co jste dorazili - tak snad zase za rok.

Na poslední chvíli odřekly kapely Vostuda společnosti a Pedofilní děti, místo Vostudy zahrála Vodopumpamasomlejn, tímto jim za to díky a Pedofilní děti byly bez náhrady. Kapely jely asi od 15.30h do 24h v tomto pořadí: Vodopumpamasomlejn, RV4, Propaganda, Pray For Death, Ruce po obrně, Hirošima, Sheeva Yoga, See You In Hell, Needful Things, SayWhy.

Když jsem tu akci dával dohromady, tak mě trochu rozhodilo rozhodování některých kapel (nikdo ze zúčastněných), jestli přijet nebo ne. Bylo to asi v tomhle duchu: Přišlo mi, že některé kapely prostě nejsou ochotné hrát na akcích, které pořádá někdo jiný, než z okruhu jejich známých, někdo z kapel, případně pro ně z osvědčených lidí. A nebo pokud není dopředu daný playlist. S pár lidma jsem se o tom bavil a zjistil jsem, že to není asi jen můj subjektivní názor. Tož nevím co si o tom myslet...je to hloupý.

12.6.2010 Pallasit

Již tradičně: Za čisté Posázaví bez nácků !

Takže asi tak: totální pařák, pohodový lidi (samozřejmě až na nějaký zmrdy ze Zruče), luxusní kapely, dobrej zvuk i jídlo.

Klasický policejní dozor, už snad bez komentáře... zoufalci....

Během dvou týdnů před akcí odřekli čtyři kapely, dvě z toho asi dva dny před.... to mě docela naštvalo, ale nehodlám to tu rozebírat.

O to větší dík patří kapelám, které na poslední chvíli přislíbili svou účast, takže Propagandě, týpci z Rakouska dokonce v den před akcí. Dog Fisury dvě hodiny předem !

Odřekli: Twisted Truth, Rapida Muerte, Pray For Death, Průmyslová smrt

Hrát se začalo asi tak od 16 hodin. Nepopulární první místo vyfasovala kapela RV4, po nich si svou premiéru v Pallasitu dali s nadšením Dog Fisury. Po kolika letech snažení z mé strany, konečně tenhle termín sedl i Lycanthrophy. Hráli nezvykle brzo, ale vůbec to nevadilo - byla to paráda ! Další na řadě byla Propaganda, pořádně se vytáhli, za poslední roky pro mě jejich nejlepší výkon ! Onanizer, kteří se nám tu pomalu zabydlují, opět vytáhli svůj set a všechny roztrhaly na kusy! Pak přišlo zvolnění v podobě parádních Ucházím, trochu toho tvrdšího a kvalitního punkrocku neuškodí. Po dvouleté pauze se na prkna Pallasitu, vrací Insania. Ikdyž byla od ostatních hudbou někde jinde, posadila na prdel většinu přihlížejících. Po narychlo domluveném vystoupení rakušáků K.A.I.N, jsme opět čučeli s otevřenou hubou. Tak jak jsme to narychlo v pátek domlouvali, tak jsme se nějak nepochopili a po příjezdu rakouské dodávky do Pallasitu jsme zjistili, že se od začátku mluvilo o dvou kapelách, ta druhá byla Zombiefied. Samozřejmě místo se našlo. Rozsekali to tam taky parádně, kluci rakouský !!! Následovali SayWhy, což nemohlo dopadnout jinak, než že jsem se před pódiem úplně vydal ze všech sil - byl to opět mazec jako vždy ! Poslední místo asi tak v jednu hodinu obsadili Disbeatless a vůbec nedali najevo, že se blíží konec, museli ještě přidávat !

Celkově byla tahle akce hodně v pohodě. Díky tedy všem co dorazili a podpořili tak případný další ročník.

11.06.2011 Pallasit

Už devátý ročník, vstup stále 150.

Stručně: kapely paráda, lidi v pohodě, policajtů tentokrát o něco míň - kontroly aut si ale neodpustili (kdyby tak kontrolovali se stejnou razancí i všechny účastníky akcí pořádaných městem, to by jim asi někdo natrh pr...). Slabší účast lidí, na tenhle termín se tentokrát úplně nesmyslně sešlo nějak moc akcí - ale co, ať si každej dělá co chce.. Nový zvukař, pohoda týpek, ze začátku horší zvuk, ale brzy poladil a pak paráda. Počasí tentokrát zazlobilo, k večeru nějakou tu hoďku pršelo, ale žádnej slejvák, takže se to přežilo. Opět problémy s jídlem, nějak se ho nedostávalo.

Hrát se začolo v 16.30h a to v uvedeném pořadí: Katarakta, Kobra XI, Hiroshima Nightmare, Onanizer, Needful Things, Infest (Fr), Ojciec Dyktator (Pl), Porno Infantil (Mex), Six - Score (Aut), Konfident, Not. Konec cca v půl druhý.

Ještě měli dorazit mexikáni Onza De Hydro, ale nějak to neklaplo. No a na poslední chvíli místo K.A.I.N. z rakouska zahráli Six Score, kapela jednoho z čelnů K.A.I.N. - výtečná náhrada!

Poprvý se taky nechaly vyrobit trička s logem Pallasit festu. No a poprvý to byl taky slušnej provar...

Pallasit fest 2012 (X.) 8-9.6. 2012 Zruč nad Sázavou (Cz)

20 let Pallasitu - The 20th anniversary of Pallasit

10 let Pallasit festu - The 10th anniversary of Pallasit fest

8-9.6. 2012: D.I.Y. hc/punkfestival, free camping, swimming in the river, vegan cuisine, address: Zruč nad Sázavou, Průmyslová ulice, Czech Republik

Entrance for two days: 10 Euro (Friday 5 Euro, Saturday 8 Euro)

fest bands:

Pátek (Friday) 19.00h, inside, vstup 150kč - na oba dny 250kč (entrance 5 Euro - for two days 10 Euro)

P.S.P., красный кирпич, Propaganda, Ucházím, Dezinfekce, Aggressive Tyrants, Into Sickness (Mexico)

Sobota (Saturday) 15.00h, outside, vstup 180kč (entrance 8 Euro)

Kontuze, Pray For Death, Formace, RV4, Not!, Konfident, Kobra XI, Rabies, Průmyslová smrt, K.A.I.N. (Aut), Six-Score (Aut), Lycanthrophy, SAYWHY?

Tato akce byla dvoudenní, policajti dali pokoj, počasí skvělé, vyšla kompilace Tribute To Pallasit, lidi byli skvělí, kapely taktéž, prostě až na to, že přišlo málo lidí, této akci není co vytknout! Víc takových akcí!!!!!

Pallasit fest 2013 (XI.) - 15.06.2013 - Za čisté Posázaví bez nácků!

Tento ročník festivalu byl věnován MartiNovi B., členu hlukového komanda Napalmed, kde působil od roku 2006.

Zemřel začátkem března 2013 v nedožitých 43 letech...

Chlape, nezapomeneme!!!

This year is dedicated to MartiN.B.

MartiN.B. died on March 2013. He sadly passed away. The most effective experimentator in the band's history. Called to line-up Napalmed band on July 2006, become important part of industrial gear.

open air tak jak to šlo po sobě:

15.30 – 16.00 Kontuze (Zruč nad Sázavou, Czech)

16.15 – 16.45 Pray For Death (Czech)

17.00 – 17.30 RV4 (Czech)

17.45 – 18.15 Abjured (Germany)

18.30 – 19.00 Trigger (Germany)

19.15 – 19.45 Social Crisis (Poland)

20.00 – 20.30 Life Possession (Czech)

20.45 – 21.15 Doomsisters (France)

21.30 – 22.00 Depravation (Germany)

22.15 – 22.45 Black Hole Of Calcutta (USA)

23.00 – 23.30 See You In Hell (Czech)

23.45 – 00.15 Yarvar Cocha (Czech)

00.30 – 01.00 Kutya Harap (Czech)

in Pub: Napalmed (noise - industrial, Cz), Radek hrál sám a vždy v mezipauzách, kdy nehráli kapely

Nejlepší ročník, skvělé počasí, skvělí lidé, spousta zahraničních návštěvníků, dobré jídlo pití, vstup 200kč, dobrej zvuk, všem se tu líbilo, pařilo se do nedělní půlnoci - tedy ten kdo chtěl zůstat...

Pallasit fest 2014 (XII) - 13. - 14.6. 2014

Akce skvělá, lidi taky, atmosféra nádherná, prostě supr akce!!! Vstup 250 (pá 100kč, So 200kč)

V pátek odřekli Ginnungagap a v sobotu se to trošku podělalo s pořadím kapel celé, prvním dvěma kapelám (Disfunkce mysli a K.P.D) vydechlo na cestě auto a nakonec nedorazily, takže neměl od začátku kdo hrát atd atd, nakonec se to ale nějak s malým zpožděním bez větších prodlev rozjelo.

Prodělek to byl, ale což, párty to byla perfektní!

takhle se nakonec hrálo:

13.6: RV4, Caca De Luna (Ger), Hiroshima Nightmare, Abortion (Sk), Nazareno El Violento (Mex), Václav Klaus

14.6: Kontuze, Tendencie (Sk), Citadel (Sk), Sub Atomic Level (Sk), Alea Iacta Est (Sk), Kunta Kinte, Per Capita (Ger), Cripple Korps, Costa Cosa Nostra (Ger), Victims Of Classwar (Ger), Kullervo

Pallasit fest 2015! 12. - 13. 6.(june)

Za svobodnější společnost, bez neomezené moci policie!

Stop police bastards! For a free society, End the unlimited power of the police!

Stát se bojí sociálně smýšlejících jedinců a kolektivů, bojí se, když lidé dělají něco bez jeho dohledu a tak je prostřednictvím policie kriminalizuje, špicluje, blokuje jejich weby, označuje za extremisty, teroristy a ve většinové společnosti vyvolává cíleně dojem, že je tito ohrožují, i když je tomu právě naopak. Udělej si o tom vlastní názor, nenech si vnutit to, co oni chtějí, abys věděl i nevěděl! http://451.cz/klinika/

A jak to dopadlo??

Díky všem kapelám a lidem co dorazili, neodradilo je ani sobotní počasí a společně jsme si to dokázali opět skvěle užít!!!

Extra dík patří Běldovi, na kterého spadlo narychlo kvůli počasí ozvučení celé soboty!! Dík Kontuzi a Pray For Death za půjčení aparátu!

Díky i oběma kuchyním, Vegano Punx a stánku AF, za dobré jídlo i sobotní trpělivost s počasím!

Lidí se tu mohlo vystřídat a pobýt tak 100. Vstupné bylo Pá 150,- / So 200,- / dva dny 250,-.

Pátek 12.6.2015 proběhl tak nějak v klidu, kdy zahráli v hospodě všechny plánované kapely v tomto pořadí. Pray For Death (hc/crust, Kutná Hora - Czech), Ledečáci, Deathwish Kids (hc/punk, Čáslavsko – Czech), Průmyslová smrt ( fast&violence hc, Jihlava - Czech), Krüger (crustpunk, Praha – Czech), Human Fault (hc/punk, Vyškov - Czech), The Breed (hc/punk, Vyškov – Czech).

Sobota 13.6.2015 byla o poznání "veselejší". Ještě než se začalo hrát, tak po odpolední změně počasí a malé přeháňce to zabalili zvukaři, kterým asi zvlhlo spodní prádlo a prostě řekli, že to nepustí. Na druhou stranu je hájí to, že tu další přeháňku, to už vlastně nebyla přeháňka, ale regulérní smršť, by stejně neustáli a do všeho by jim nachcala voda, pokud by jim to celé rovnou neulítlo.. Takže se narychlo bez dlouhého rozmýšlení znovu vše poskládalo v hospodě a celou sobotu se hrálo v knajpě, jen nebyl zvukař a tak to celé musel nazvučit Bělda, stejně jako v pátek - dík!!. Začala kapela, která vůbec nebyla v plánu, lidičky prostě přijeli na akci a tak slovo dalo slovo a v sobotu hráli první, i tak vše začalo na čas, v 16h. Na začátku jsem se ještě dozvěděl, že nepřijedou Moderne Krüppel z Berlína, ani mi nedali vědět.. dozvěděl jsem se to až od lidí a kapel.. Takže se odehrálo v tomto pořadí: Dis-K47 (hc-punk, Znojmo - Czech), Kontuze (hc/punk, Czech – Zruč n. S.), Klutz (hc/violence, Pardubice - Czech), Paregorik (harsh noise, Pardubice - Czech), Cause Of Divorce (grind/crust, Aachen – Germany), Sïck.Gore. Suffer.(pw violence/grind,Liberec - Czech), Growls (grind, Nancy - France), Flummox (power violence, Praha - Czech), Nasty Pack (hc/punkrock, Leipzig - Germany), Bronco Libre (hc/punk, Leipzig - Germany), RV4 (hc/punkrock, Benešovsko - Czech), Disfunkce mysli (hc/punk, Znojmo - Czech), K.P.D. (punkrock, Krhovice - Czech).

Nakonec vše dopadlo celkem dobře, kapely byly opravdu skvělé, velké ohlasy měly sobotní zahraniční kapely, které tu krom Cause Of Divorce moc známé, spíš vůbec, nejsou. Počasí jsme ustáli, nebyli tu žádní otrapové, prudiči nebo zlodějíčci, lidi přišli, krom stálic dorazila i další početná banda lidí z Německa, atmosféra byla skvělá, jídlo a pivo dobré... a tak bych to celé uzavřel tím, že doufám v další ročník! Čau za rok!

Pallasit festival2016 10-11.6.2016

Za svobodnější společnost, bez neomezené moci policie! Za společnost bez nácků, rasistů a xenofobů!

Stop police bastards! For a free society, End the unlimited power of the police! Fuck nazis, racists and xenophobes!

Stát se bojí sociálně smýšlejících jedinců a kolektivů, bojí se, když lidé dělají něco bez jeho dohledu a tak je prostřednictvím policie kriminalizuje, špicluje, blokuje jejich weby, označuje za extremisty, teroristy a ve většinové společnosti vyvolává cíleně dojem, že je tito ohrožují, i když je tomu právě naopak. Udělej si o tom vlastní názor, nenech si vnutit to, co oni chtějí, abys věděl i nevěděl! Žij podle svých potřeb a ne podle toho, co ti diktují oni!!! Snaž se žít, ne živořit! Domáhej se svých (už i tak dost okleštěných) práv!

Čtrnáctý ročník mezinárodního hc/punk/grind undergroundového D.I.Y. festivalu ve Zruči nad Sázavou.

V pátek od 19.30h v hospodě, sobota od 15h venku, prosím doražte včas, ať první kapely nehrají jen pro sebe!

Na místě veganské kuchyně, hudební i jiné distribuce, stanování, řeka, parkování přímo v místě. V sobotu před začátkem pinčes, mölki, nedaleko nová rozhledna, možný výlet vlakem do Kutné Hory, Kácova, Ledče n. S.

Pokud můžete,psy nechte doma! Vstupné: pá+so 300kč, pá 150kč, so 250kč

49°44'20.432"N, 15°6'7.434"E

The fourteenth edition of the small international underground hc/punk/grind D.I.Y. festival in Zruc nad Sazavou, Czech Republik

pub: Pallasit, town: Zruc nad Sazavou, street: Prumyslova, Czech Republik, 60 km from Prag direction Brno on D1 (motorway D1, exit 56km Soutice)

49°44'20.432"N, 15°6'7.434"E

Camping, swimming in the river, vegan cuisine, distributions!!! If you can, let the dogs at home... Friday 8pm in pub, saturday 3pm in the open air, entrance: 11 Euro (two days)

Parádní akce, supr počasí, lidí dost, skvělé kapely, žádné problémy.... není třeba dalších komentářů

10.6. Pátek: NOT! (hc/grind, Czech), Mečem Naplocho (fast/raw hc/punk, Czech), Bombatölcsér (crustgrind, Czech), No God Rhetoric (grind violence, Czech), Void Boyz (punk rock, Germany), Sick Times (hc/punk, Germany), Jakubysko (grind, Slovakia), Basal Banar (crust violence, Slovakia)

11.6. Sobota: RV4 (hc/punkrock, Czech), Pivnica (hc/punk, Slovakia), Death Wish Kids (hc/punk, Czech), Bruch (hc/punk, Germany), Hledání (folk/punk, Czech),

Rosa Parks (anarcho/hc/punk, Czech), Hibakusha (crust/grind, Czech), Gattaca (hc/crust/metal, Czech), Onanizer (grind, Czech), xCENEREx (fastcore, Italy),

Lycanthrophy (fastcore, grind, pv, Czech), Stolen Lives (hc/thrash, Czech), Ježíšovi pivo nelej (hc/punk - drum'n'bass), Erika je moja (stoner rock/hc, Slovakia)    Pallasit je jméno hospody, jež se nachází ve staré části Zruče nad Sázavou mezi nádražím a řekou v ulici Průmyslová, která lemuje právě řeku Sázavu. U ní je oplocený areál s pódiem. Pallasit je jinak název meteoritu.


    Postavit Pallasit napadlo dva kamarády, Jardu Drudíka a Pavla Neužila, kteří makali ve fabrice Sázavan. Po revoluci (1989) se jim tam na to vybodli a založili vlastní brusičskou firmu, která ze začátku pobývala v různých prostorách po celé Zruči nad Sázavou. Na jaře roku 1992 se začalo bez povolení stavět. V plánu byla hospoda s brusičskou dílnou a pár pokojů v patře. Na stavbě se podílelo a pomáhalo mnoho jejich kamarádů a známých, kteří tam postupně začali chodit už během stavby na pivo. Rokem 1994, kdy byla stavba v podstatě dokončena, se hospoda dostala do své nynější podoby. Kolaudace stavby ale proběhla až v roce 2003. Hospoda od svého počátku byla vnímána okolím jako doupě, kam se slézá veškerá nepřizpůsobivá sebranka ze Zruče. Taky se díky řece dostala do povědomí mnoha vodákům a trempům, kteří zde zažili nezapomenutelné kalenice. Hlavně díky majitelům, kteří pojali od začátku své působení v roli výčepních velmi svérázně  - kdo nezažil, nepochopí!!! Občas tato hospoda funguje v pravém duchu D.I.Y. dodnes! No a díky tomu všemu je trnem v oku fízlům a mnoha zručským občanům zvyklým na staré pořádky z dob komunismu. Fuck!!! vy zatvrzelí bolševici (hlavně ze skal naproti nad řekou)!!!


    Co se týká venkovního pódia, tak to bylo nejprve v roce 1995 postaveno někde uprostřed zahrady, až později (1996) bylo zbudováno z lešenářských trubek a dřeva pódium  stávající.


    Jak už to tak bývá, když spolu dělají něco dva lidé napůl, časem to prostě přestalo fungovat i zde.  Každý měl svou představu o tom, jak by podnik měl fungovat a tak se vztahy zhoršovaly a to mělo vliv i na návštěvnost hospody, která byla před tím hojně navštěvovaná. V roce 2005 Pavel zemřel, a s hospodou to bylo od té doby stále nejisté kvůli vypořádání dědictví. Někdy od roku 2010 byl Pallasit s různými přestávkami na prodej, naštěstí pro nás za dost vysokou a neodpovídající cenu a tak ho nikdy nikdo nekoupil. V roce 2014 se Pallasit rozhodnutím soudu dostal kvůli vypořádání dědictví do dražby. Proběhlo první kolo, v dubnu 2015 druhé kolo, nikdo se dražby nezúčastnil. Každým kolem se snižovala vyvolávací cena a v říjnu 2015 se nám podařilo sehnat peníze a dražbu jsme vyhráli. Pallasit je tedy od roku 2016 v našich rukách.


    Toť asi vše k historii Pallasitu a teď konkrétněji k akcím a místní scéně.


Akce tady jsou od doby, kdy padl základní kámen Pallasitu, začínalo to hlavně country a folk muzikou, kterou měli oba majitelé díky svému životnímu stylu tak nějak přirozeně v žilách. Jarda například kolem roku 2012 hrával na banjo v  kapele nazvané Mirasův kartáč.


Některé koncerty se v létě odehrávaly na venkovním pódiu a zbytek uvnitř v hospodě, kdo zde na nějakém byl, určitě na tuto naši undergroundovou atmosféru a prostředí nezapomněl. Serem na dokonalý kluby a přeorganizovaný akce, my máme rádi právě tohle!! Víc takovejch míst!!!


    Punkovou muziku v Pallasitu rozjížděla místní  kapela Do prďáku, která první koncert uspořádala 14. 10. 1995, kde hráli ještě Pedofilní děti a Perpetuum debile – obě kapely z nedaleké Ledče nad Sázavou. Byl to pravděpodobně první punkrockový porevoluční koncert ve Zruči. Vydrželo to do konce roku 1997, kdy se tato kapela rozpadla. Do prďáku byla kapela ovlivněná hlavně kapelou Ramones,  covery právě této kapely tvořily základ jejich repertoáru.  Během těchto dvou let bylo v Pallasitu asi deset akcí, z čehož ale pár bylo na rychlo a spontánně svolaných, kde hráli pouze Do prďáci a tak mnoho fanoušků a fanynek zde nebylo. Snad jen Macek pamatuje všechny...  V těchto letech se také objevila další místní kapela Definitivní rybář, která zahrála na dvou akcích. Za zmínku stojí i jedno vystoupení kapely P.S.P. (Půlnoční svoz popela) z Kutné Hory, která již oslavila dvacet let – asi nejstarší stále hrající kapela tady v okolí! Kapela Do prďáku má i svou kroniku, kde je vše do puntíku zaznamenané! Jen žádná kvalitní nahrávka se nedochovala, jinak by tu určitě byla. No a poslední kapelou, která se tady v roce 1997 třikrát předvedla, byli Why Not Fuck z nedaleké Vlašimi. Za zmínku stojí ještě pár underground punk akcí v hospodě U Koulíčka (dnes zavřená) a také existence kapely Darknes Dreams, což byl takový elektro doom metal. To bylo první punkundergroundové období ve Zruči a vše podstatné, co se tu odehrálo.


    Další dekáda je v režii kapely B.S.E. (Banální směs euforie), která to táhla mezi lety 1998 a 2003. První koncert této etapy se odehrál v Pallasitu 23. 1. 1999 a tam taky B.S.E. vystoupili. Jejich úplně první koncert byl ale už 11. 4. 1998 v klubu Sem&Tam v bývalém kině na hotelu. To byl skvělý a také jediný klub ve Zruči, který právě v tuto dobu fungoval, trvalo to ale krátkou dobu (1997-2000). Koncerty v tomto klubu jsou uvedeny níže. Během těchto pěti let se v Pallasitu vystřídaly snad všechny okolní kapely, k těm nejčastěji vystupujícím patří bezpochyby kapely z Ledče nad Sázavou. A právě Ledeč byla pro Zruč vždy přirozeným partnerem, co se hc/punk kultury týká. Místní kapely tu vystupují dodnes. Rok 2002 byl také významným rokem, co se vystupujících kapel týká. Za prvé se v Pallasitu poprvé objevila kapela Paediophobia, což byla další zručská, snad jen rok působící, kapela. Za druhé zde poprvé vystoupila kapela RV4 (Ruční vidle čtyřhroté),  která sem jezdí dodnes a  stala se nejčastěji vystupující kapelou v Pallasitu vůbec. Také má na kontě dvě písničky s názvem Pallasit I a II. No a za třetí tady zahrála poprvé Vodopumpamasomlejn, která patří dodnes ke koloritu posázavského punkrocku.


V tomto období také vznikla akce, která se konala (a koná) vždy koncem podzimu a dostala název Hujeroviny. Je to narozeninový večírek kytaristy kapely Do prďáku Hujera.


    No a přichází zatím poslední a stále se linoucí etapa, rok 2003 a první ročník Pallasit festu,  který se konal 13 a 14.6.2003. To se Sucháč, tou dobou už bydlící ve Zruči, zdravě naštval a rozhodl se udělat trochu vítr v místních poměrech, kdy na většině akcí vystupovaly pouze punkrockové kapely a ještě k tomu většinou jen z okolí. No a proto vznikl Pallasit fest. Na této akci (2003) spolupracovali ještě kluci z B.S.E.. Od této doby se dá říct, že akce jsou tu tak nějak pravidelně v určitou dobu. Říjen/listopad Hujeroviny, občas únor/březen jedna akce a kolem desátého června Pallasit fest.  Kolikrát přemýšlím o tom, jestli má cenu dělat koncerty častěji a vždy dojdu k tomu, že to smysl nemá. Někdy si připadám, že akce dělám pro sebe, pár známých a kapely. Dneska jsou akce člověku předhozeny až pod nos a ono to kolikrát stejně nestačí. Sály a kluby jsou poloprázdné, nebo i když někdo dorazí, tak o kapely ani zájem nemá, jde si jen tak užít a udělat bordel. Koncertů je dnes tolik, že kdykoliv si vzpomenete, tak ve svém okolí něco najdete a ještě můžete vybírat. Proč tedy dělat další? To radši sednu do auta a jedu podpořit nějakého dalšího blázna nebo kapelu.


V roce 2011 se ve Zruči objevila po dlouhé době nová kapela, syrová, rychlá, uřvaná hc/punkovka jménem Kontuze, složená ze stálic místního podhoubí. V prosinci 2015 zahrála v Pallasitu poslední koncert a ukončila svou činnost. Těsně před koncem nahrála ve studiu šest songů a jsou zvěčněny na lathe cutu. Ještě před tím, v roce 2013 vzniklo demo Sežrat zaživa (kazeta a cdr).


    Od roku 2003 se zde vystřídala spousta kapel z celé ČR i zahraničí. Viz níže soupis koncertů...


Heslo festivalu je „Za čisté Posázaví bez nácků!“. V tomto duchu a pod hlavičkou Good Night White Pride se také všechny akce nesou. Na akcích jsou většinou stánky různých organizací i jednotlivců zaměřujících se na veganství, práva zvířat, svobodnou společnost a další aktivity, které podporujeme a snažíme se jimi řídit ne jen na akcích, ale i v životě.


    Jednotlivé reporty z těchto akcí tady nenajdete, kdo byl, ten ví, kdo ne, má smůlu, jedinou šancí je ještě dorazit na nějakou tu akci a zažít si tu atmosféru na vlastní kůži. Každá akce může být poslední!!! Jediné, co se snad dá říct je, že většina lidí i kapel si vždy pochvaluje pohodovou atmosféru, pěkné prostředí a samozřejmě nezapomenutelné zážitky z akcí uvnitř hospody, kde je místa sotva pro výčep a kapelu, která hraje skoro mezi lidmi.


Hujeroviny 2006 a Pallasit fest 2004 se nekonaly v Pallasitu, první akce už ani nevím proč, ta druhá nám byla zakázaná městem po stížnostech na minulý ročník.


Toť asi vše k Pallasitu a scéně ve Zruči...


Díky všem kapelám, lidem, kteří přišli, všem, co zde jakkoliv pomáhali, Petrovi B. za zvučení a technické zajištění spousty akcí, ostatním zvukařům, všem kapelám, co kdy půjčily nějakej aparát – zejména Ledečákům za bubny, na který se tady hrálo snad přes deset let, všem ostatním pořadatelům, co tady něco dělali atd, atd.


Svrab a filcky posíláme všem, co tu kdy něco ukradli, byli agresivní, naschvál lili po lidech pivo, stěžovali si na Pallasit, policajtům, notorickejm neplatičům, který přijedou na plech a tvrdí, že jsou bez peněz. No a pozor by si na ně měli dát i ti, kteří tady přes četné upozorňování kouří v hospodě při koncertech – a nejen tu!


Na zdraví!!! Punku a vinylu zdar!!!             Punk není jen hudba, punk je o životě, volové!!!    


Snad bych ještě dodal, že se každý první víkend v červenci (od roku 2005) dělal Zámek fest, který ale nemá s námi nic společného, je to čistě komerční a mainstreamová záležitost a od začátku od něj dává místní podzemní scéna ruce pryč! I když ze začátku chtěl pořadatel nějakou tu spolupráci navázat... Pár ročníků se konalo před Pallasitem na louce, v roce 2012 se  vrátil opět pod zámek. Zajímavostí je, že pravděpodobně vznikl jako reakce na undergroundový festival Pallasit fest, jehož druhý ročník se uskutečnil právě pod zámkem, kde na to v roce 2005 proběhl první Zámek fest...v roce 2015 se tento festival snad už ani nekonal.


                 


History of Pallasit


Pallasit is a unique pub located in an old part of Zruc nad Sazavou (Czech Republik) between a railway station and Prumyslova street nearby the Sazava river.


An idea to build Pallasit comes from 2 friends, Jarda Drudik and Pavel Neuzil, at that time working in Sazavan factory. Just after the velvet revolution (1989) they finished that job and established their own business. Building of the pub started in the spring 1992 (without permission, of course) and was ended in 1994 (final inspection in 2003 !!). Since that time the pub has been taken as a den of plebs from Zruc (unforgettable parties - who did not take part in, can not understand !!). Fuck you, confirmed communists (especially from rocks above the river) !!!


As the time went, common plans of the owners with Pallasit broke down and it naturally influenced attendance in the pub. In 2005 Pavel died and the building has been offered for sale in year 2010. Price too high and nobody bought. In 2014 a court ordered auction, in 2015 Pallasites we buy!


Talking about a stage outside, in 1995 was built somewhere in the middle of the pub garden, a new stage was constructed later (1996).


It is the Pallasit history and now about music events:


At the beginning of all the music parties were mainly about country & folk music prefered by both owners (Jarda still plays the banjo in a band named Miras‘ brush). Some of the concerts took place outside, remaining inside; who has visited some of them, can not forget that underground mood and atmosphere. FUCK OFF spectacular music clubs, we love just that !! Many more of such places !!!


Punk period started in 14.10.1995 by a concert of that bands: Do prdaku + Pedofilni deti + Perpetuum debile. It was probably the first punkrock concert in Zruc. Do prdaku was a band influenced by Ramones style especially (with some covers of that legendary band in their repertoire); among the other bands performing there we can mention for example: Definitivni rybar, P.S.P. (Kutna Hora), Why Not Fuck (Vlasim), ... That was the first punk period in Zruc with all the important events there.


Another decade is under influence of a band named B.S.E. (1998-2003); their first concert in Pallasit is dated back to 23.1.1999 but their totally first performance took place in Sem & Tam music club (11.4.1998) - amazing and the only one club in Zruc (between 1997-2000). During 1998-2003 perhaps all neighbouring bands played there, especially from Ledec nad Sazavou.


Just Ledec was aways a natural partner for Zruc if we are talking about hc/punk culture in Pallasit. Local bands still perform there (Paediophobia, RV4, Vodopumpamasomlejn). In those days also Hujeroviny event arises (Do prdaku guitar player´s birthday party) - that tradition still continues...


In 2003 there comes the last, still remaining period and the first Pallasit festival (13.-14.6.2003). Since that time those events have been taking place regularly - October/November - Hujeroviny, June - Pallasit fest. All is organized by Suchac. During those years plenty of both Czech and foreign bands performed there. In 2011 new band from Zruc, hc/punk Kontuze.


Good Night White Pride is our slogan. Since the beginning we haven´t been wanted here by some local inhabitants and Police. Fortunately, it is not easy to ban us (it is a private place with all essential permissions).


Thanks to all the bands, visitors, the all ones helping there, Petr B. for sound & technical service, the other sound-makers, bands lending their equipment, all the organizers, etc., etc., ...


FUCK all the thieves, agressive and complaining stupids, Policemen, .......


Cheers!!!


Database of all the interesting concerts in Zruč nad Sázavou


All concerts, festivals in Pallasit:


10.6. - 11.6.2022 Pallasit fest XX, Fucking War, Fucking Putin!., po dvou letech opět dvoudenní akce, kvůli cenám všeho se zvedá vstupné na 400kč. Kapele Visions Of War z Belgie se rozbilo v sobotu při odjezdu auto a tak zahráli jak v pátek uvnitř, tak v sobotu venku - paráda! Na letácích byla ještě kapela LiliXelbe, na poslední chvíli odřekla.. myslím že se hrálo v tomto pořadí: pátek 1O.6. v hospodě Forrest Trump, Gorc, MIKExWAZOWSKI, Strage Di Stato, Visions Of War, SayRaid, Mordloch. Sobota 11.6. venku: Komplex Viny, Telesa Ohnepal, RV4, Kibera, Visions Of War (Belgium), Rabies, Locura, Haexler (Germany), Facepalm Nation (Germany), Death Culture Deprivation, Ježíšovi pivo nelej, Impulsealer, Inspiratio
30.10.2021 Raise Your Middle Finger (CZ), Death Culture Deprivation (CZ), Levák Bob (CZ), Nierenstein (Německo), Lidské zdroje (Rakousko)


12.6.2021 Pallasit fest XIX, tentokrát kvůli konspiraci (zas ten virus) jako narozeninová párty, hrálo se venku:. Zrůdný Allen, Rabies, RV4, Death Wish Kids, Say Raid, Kunta Kinte, Strage Di Stato, Gorc, Orban, Interpunkce, Terminator X.


13.6.2020 Pallasit fest XVIII., kvuli coronaviru jen jednodenní a bez zahraničních kapel, hrálo se uvnitř: Gorc, RV4, Death Wish Kids, Levák Bob , Not!, Rosa Parks, Impulsealer


28.9.2019 Prescription Death (Sweden), Luciente (Germany), Gorc, Průmyslová smrt, Rabies


7.-8.6.2019 Pallasit fest XVII


7.6. Encore, Scalp, Thalidomide, Death Wish Kids, Kunta Kinte, Onanizer, Wojczech (Germany)


8.6. ZOZOO (Slovakia), Blind Pride, Samorast (Slovakia), Godot Youth, Kellerasseln (Germany), Brünner Todesmarsch, How Long?, Orban, Asocoal Distortion (Germany, Morbid Mosh Attack (Germany), Aargh Fuck Kill (Germany), Lycanthrophy, Kraost


23.02.2019 Levák Bob, Flummox, Kibera, No God Rhetoric


28.12.2018, Disavoir Vivre, Discruelty


3.11.2018, Pogophon (punkrock Leipzig), Max Power (punkrock Leipzig), Třetí stupeň tortury, K.Z.O., Drop The Bomb, Rožava


8.-9.6.2018 Pallasit fest XVI


8.6.: Aggressive Tyrants, RV4, Locura, Death Wish Kids, Aso – Naga, Ginnungagap, Caca De Luna (Germany)


9.6.:Rötten Shock (Germany), Sabot Noir (Germany), Mole (Germany), The Prim (Germany), Needful Things, Interpunkce, Tendencie (Slovakia), Vzteklec, Moral Hangover, Johny Foxter, Komplex viny, Svízel, Lži,


03.03.2018, Průmyslová smrt, Death Wish Kids, Scalp, Conquestio


29.12.2017, Stará dobrá ruční práce, Z.V.P., RV4, To by šlo


21.10.2017, Hujeroviny,


Hiroshima Nightmare (hcpunk Budějice), Death Culture Deprivation (hcpunk, Žďár), NOT! (hc/grind, Teplice), Lži (primitiv punk), Sawdust (hc, Kožlí), Scheiss Böhmen (hc/punk, Praha)


9.-10.6.2017 Pallasit fest XV


9.6: Disavoir Vivre (crustpunk, Cz), RV4 (punkrock, Cz), Commodore 64 (hc/punk, Cz), Svině! (hc/punk, Cz, Vodňany), Flummox (fast/pv, Cz), Levák Bob (hc/punk/grind/thrash, Cz), Rabies (fast/pv/grind, Cz)


10.6: Eine Stunde Merzbauten (jazz noise, Cz), Močový khameni (grind/crust, Cz), 6Mas (crust/grind, Cz), Škoda 120 (crust/grind, Cz), Usnu? (exp. noise, Cz), Alea Iacta Est (grind, Sk), Delusion (hc, Cz), Nakam (hc/punk/r'n'r, Germany), Massola (Cz) & Sedem minút strachu (Sk), Controlled Existence (fast/grind/pv, Cz/Sk),Strafplanet (pv/fast/hc/punk, Austria), Rivers Run Dry (crust/metal/emo, Hungary), Carl Gut (grind/fast&violence, Cz), Ucházím (hc/punk, Cz)


25.2.2017 Nátěrová hmota, Disavoir Vivre, Bricanyl Turbuhaler, Tupé ostří, Demöralyzér


29.10.2016 Afterparty Hujeroviny, Zahnfee Of Death (rock´n roll punk/stoner, Dresden)


28.10.2016, Hujeroviny, ZVP /Zastavte všemi prostředky/ (alternativ punk, Benešov), D.O.K. /Destrukční oddělení Krhanice/ (alternativ hc, Krhanice), V.O.H. /Victims Of Hate/ (hc/metal/crust, Praha),  Zahnfee Of Death (rock´n roll punk/stoner, Dresden), Die Satansengel Von Nevada (hc/punk/crust/sludge, Dresden), K.Z.O. /Kriminálně závadné osoby/ (hc/punk, Tábor), Kraost (hc/punk/crust/thrash, Milevsko)


27.9.2016 Koncert věnovaný Lišce, Komplex viny, Aggressive tyrants, měli hrát ještě Pikodeath, zahráli dva songy, než jim záhadně odešel aparát...


10. - 11.6. 2016 Pallasit fest XIV


10.6. Pátek: NOT! (hc/grind, Czech), Mečem Naplocho (fast/raw hc/punk, Czech), Bombatölcsér (crustgrind, Czech), No God Rhetoric (grind violence, Czech), Void Boyz (punk rock, Germany), Sick Times (hc/punk, Germany), Jakubysko (grind, Slovakia), Basal Banar (crust violence, Slovakia)


11.6. Sobota: RV4 (hc/punkrock, Czech), Pivnica (hc/punk, Slovakia), Death Wish Kids (hc/punk, Czech), Bruch (hc/punk, Germany), Hledání (folk/punk, Czech),


Rosa Parks (anarcho/hc/punk, Czech), Hibakusha (crust/grind, Czech), Gattaca (hc/crust/metal, Czech), Onanizer (grind, Czech), xCENEREx (fastcore, Italy),


Lycanthrophy (fastcore, grind, pv, Czech), Stolen Lives (hc/thrash, Czech), Ježíšovi pivo nelej (hc/punk - drum'n'bass), Erika je moja (stoner rock/hc, Slovakia)


19.2.2016 Pray For Death, Berzerk (Ger), Depravation (Ger), Lichens


26.12.2015 Poslední koncert Kontuze - Kontuze, Pátá kolona, Death Wish Kids, Levák Bob


26.10.2015 Hujeroviny + oslava památného dne 24.10.2015, kdy proběhla poslední dražba Pallasitu


U.R.B. (underground rock/punkrock, Vlašim), Tupé ostří (hc, Brandýs nad Labem), Třetí stupeň tortury (hc/punk, Praha), Carl Gut (grind violence, Oslavany), Terrorelhárítás (power violence, Brno), Bombatölcsér (crust/grind, Brno),


12. - 13.6. 2015 Pallasit fest XIII.


Pátek 12.6.2015: Pray For Death (hc/crust, Kutná Hora - Czech), Ledečáci,  Deathwish Kids (hc/punk, Čáslavsko – Czech), Průmyslová smrt ( fast&violence hc, Jihlava - Czech), Krüger (crustpunk, Praha – Czech), Human Fault (hc/punk, Vyškov - Czech), The Breed (hc/punk, Vyškov – Czech).


Sobota 13.6.2015: Dis-K47 (hc-punk, Znojmo - Czech), Kontuze (hc/punk, Czech – Zruč n. S.), Klutz (hc/violence, Pardubice - Czech), Paregorik (harsh noise, Pardubice - Czech), Cause Of Divorce (grind/crust, Aachen – Germany), Sïck.Gore. Suffer.(pw violence/grind,Liberec - Czech), Growls (grind, Nancy - France), Flummox (power violence, Praha - Czech), Nasty Pack (hc/punkrock, Leipzig - Germany), Bronco Libre (hc/punk, Leipzig - Germany), RV4 (hc/punkrock, Benešovsko - Czech), Disfunkce mysli (hc/punk, Znojmo - Czech), K.P.D. (punkrock, Krhovice - Czech).


14.02.2015 Vzpomínka na Munyho - красный кирпич, Kontuze, RV4, Aliusterra


27.12.2014 Nechte si vaše Vánoce, sereme na ně! - Kontuze, La migra, Deathwish Kids


25.10.2014 Hujeroviny - Stridor, Josef Fritzl, Kontuze, Propaganda, Člověkok


13.-14.06. 2014 Pallasit fest XII.


13.6: RV4, Caca De Luna  (Ger), Hiroshima Nightmare, Abortion (Sk), Nazareno El Violento (Mex), Václav Klaus


14.6: Kontuze, Tendencie (Sk), Citadel (Sk), Sub Atomic Level (Sk), Alea Iacta Est (Sk), Kunta Kinte, Per Capita (Ger), Cripple Korps, Costa Cosa Nostra (Ger), Victims Of Classwar (Ger), Kullervo


21.03.2014 Tento koncert byl věnován našemu kamarádovi Munymu, který zemřel z kraje roku 2014. Takže Muny, dokud bude Pallasit stát a fungovat pod naší taktovkou, jsi a budeš tu vždy s námi!!! Cheers!


Kontuze (hc/punk, Czech, Zruč nad Sázavou), Life Possession (crust, dis beat, Czech), Kompost (hc/punk/d.beat, Italy), Slavery (crust/punk, Praha, Czech), Pray For Death (hc/crust) Kutná Hora, Czech)


21.12.2013 Nechte si vaše vánoce, serem na ně! - Kontuze (hc/punk, Zruč nad Sázavou), La Migra (hc/punk Pacov), Disbeatless (hc/crust/metal, Jihlava), Křik z ticha (Hip Hop, Jihlava), красный кирпич (punk, Ledeč nad Sázavou)


26.10.2013 Hujeroviny - Kontuze, Cacophonia, Klutz, Indoctrinate (Austria), Flummox, Propaganda


15.06.2013 Pallasit fest XI.


Black Hole Of Calcutta (grind/power violence, USA), Depravation (hc/metal, Germany), Doomsisters (grind/crust/sludge, France), Social Crisis (d-beat/crust with 2 grrls on vocals, Poland), Trigger (grind/thrash, Germany), Abjured (grind, Germany), RV4 (hc/punk/rock, Cz), Kontuze (hc/punk, Cz), Napalmed (noise - industrial, Cz), Yarvar Cocha (hc/punk/rock, Cz), Kutya Harap (crust, Cz), Pray For Death (hc/metal, Cz), See You In Hell (hc/punk, Cz), Life Possession (d-beat/crust, Cz)


16.02.2013 - Blank Out, Kontuze, Hiroshima Nightmare, Azid, Škoda 120, Bestia Triumphans


09.11.2012 - Kontuze, Dáša Fon Fl'aša


27.10.2012 Hujeroviny - Kontuze, RV4, K.Z.O., Stará dobrá ruční práce, Risposta, Aso Naga, La Migra


8-9.06.2012 - Pallasit fest X. - 20 let Pallasitu


Pátek: P.S.P., красный кирпич, Propaganda, Ucházím, Dezinfekce, Aggressive Tyrants, Into Sickness (Mexico)


Sobota: Kontuze, Pray For Death, Formace, RV4, Not!, Konfident, Kobra XI, Rabies, Průmyslová smrt, K.A.I.N. (Aut), Six-Score (Aut), Lycanthrophy, SAYWHY?


25.02.2012 - první vystoupení Zručské kapely Kontuze (tou dobou ještě bez názvu) v sestavě Filc, Fero, Dýně, Kozlík + po pár letech zahrála Vostuda společnosti


28.10.2011 Hujeroviny - красный кирпич, Vodopumpamasomlejn, RV4, Propaganda, See You In Hell, Kraost, Rabies


11.06.2011 Pallasit fest IX - Katarakta, Kobra XI, Hiroshima Nightmare, Onanizer, Needful Things, Infest (Fr), Ojciec Dyktator (Pl), Porno Infantil (Mex), Six - Score (Aut), Konfident, Not!


12.03.2011 Svatba Sucháč a Macek - Dog Fisury, Pray For Death, Process Of Decay, Not!, Aggressive Tyrants


20.11.2010 Hujeroviny - RV4, Process of Decay (ex Rapida Muerte), Propaganda, SayWhy, Rotten Cold (Austria)


24.07.2010 Kotelna fest II. - Formace, Kontroll,  ???


12.06.2010 Pallasit fest VIII - RV4, Dog Fisury, Lycanthrophy, Propaganda, Onanizer, Ucházím, Insania, K.A.I.N (Austria), Zombiefied (Austria), SayWhy, Disbeatless


13.02.2010, narozeniny Macek a Sucháč - Pray For Death, Ucházím, Napalmed, Průmyslová smrt, Kobra XI


10.10.2009 Hujeroviny - Into Sickness (Mexiko), Onanizer, Pray For Death, RV4


15.8 2009 Kotelna Fest I. - Rapsöd, PNS, RV4, Propaganda, Hideous Sounds + systémy na louce


13.06.2009 Pallasit fest VII - Vodopumpamasomlejn, RV4, Propaganda, Pray For death, Ruce po obrně, Hirošima, Sheeva Yoga, See You In Hell, Needful Things, SayWhy?


1.11.2008 Hujeroviny - Primitiv Plebs, RV4, Pedofilní děti,  Vostuda společnosti


14.06.2008 Pallasit fest VI - Družba, Rachot strojů, Vostuda společnosti, Vodopumpamasomlejn, Do řady, Tass, Ježíšovi pivo nelej, RV4, Dezinfekce, Pray for Death, Life possession.


03.11.2007 Hujeroviny - RV4, PMH, Pray For Death


09.06.2007 Pallasit fest V - Vostuda společnosti, Co-Ca, RV4, Josef Mařánek, Kohout plaší smrt, Insania, Zeměžluč, PSP, Demarche, Nátěrová hmota


21.10.2006 Hujeroviny - vyjímečně se tato akce nekonala v Pallasitu, ale v MC Bretagne v Souticích - Red Insect, Propaganda, Josef Mařánek, RV4, PSP, Contish


10.06.2006 Pallasit fest IV - Koudelníkův syn, Propaganda, Ad Bestias, PSP, Insania, Konflikt (Sk), Tass


12.02.2005 - Tee Peeco, PSP, RV4, Josef Mařánek


5.11.2005 Hujeroviny - Vodopumpamasomlejn, Josef Mařánek, RV4, Ústřední topení, Propaganda


11.06.2005 Pallasit fest III - Josef Mařánek, Four Fun,Primitiv Plebs, PSP, Ilegality (Sk), Vodopumpamasomlejn, Insania, Nátěrová hmota


23.10.2004 Hujeroviny - Vodopumpamasomlejn, Primitiv Plebs, Jaderný odpad


12.06.2004 Pallasit fest II Pod Zámkem - Insania, Do řady, Kohout plaší smrt, Thalidomide, PSP, Tass,Tee-pee-co, Vodopumpamasomlejn, RV4


25.10.2003 Hujeroviny - P.N.S., Ruce vzhůru nohama, Banánový rybičky, Primitiv plebs, Josef Mařánek, Povinný ručení, +Host


13 - 14.06.2003 Pallasit fest I - Primitiv Plebs, Obřízka, Plastic People Revival, B.S.E., RV4, Znouzectnost, Happy Pischkots, Insania, PSP, Vodopumpamasomlejn.


19.04.2003 - RV4, Ruce vzhůru nohama, Zlý batole, Primitiv Plebs, Aggressive Tyrans, Blikající miminko, Bse


08.03.2003 - B.S.E., Vepři v pepři, Mizantrop, P.N.S., P.S.P., Povinný ručení


02.11.2002 – Primitiv plebs, P.N.S., Zlý batole, Povinný ručení, Vepři v pepři, +Host


26.10.2002 - Hujeroviny - Against All, B.S.E., The Plastic People Of The Universe Revival, Soukromey pozemek


28.09.2002 - RV4, Vepři v pepři, Nawzdory, The Happy Pischkots, Povinný ručení, Bse, L.P.S.


10.08.2002 - B.S.E., Paediophobia, Nannie, Blikající miminko, BM, Sexy bonbonky


13.07.2002 - RV4, Peshata, Seven Down, Výstřednost, Primitiv Plebs, Bse


15.06.2002 - B.S.E, RV4, L.P.S., Povinný ručení, Lure Of Senses


13.04.2002 - Primitiv Plebs, Paediophobia, Lure Of Senses, Zlý batole, Blikající miminko, Povinný ručení, Vodopumpamasomlejn, B.S.E.


02.02.2002 - No side of Pork, Primitiv plebs, BSE, Pedofilní děti, SNB, SPD


12.01.2002 - Primitiv Plebs, Zlý batole, Soukromey pozemek, jedna bezejmenná kapela z Kožlí


27.10.2001 - Hujeroviny - Ludwichek, Primitiv Plebs, Seven Down, S.N.B., Why Not Fuck, B.S.E.


25.08.2001 - Dirty Music fest: B.S.E., TAO, Thalidomide, Jaksi taksi, Nonsense, Rude Guerilla, Blikající miminko, Street machine


21.07.2001 - Seven Down, B.S.E., Primitiv Plebs


16.06.2001 - B.S.E., Jaksi taksi, No a co?!, Primitiv Plebs, S.N.B.,


06.04.2001 - Ludwichek, Seven Down, B.S.E., Primitiv Plebs


27.10.2000 - Zlý batole, Pedofilní děti, Něco z Alenky, B.S.E., S.N.B., Jaksi taksi, Primitiv Plebs


23.01.1999 - B.S.E, Primitiv Plebs, Street Machine,


25.10.1997 - Do prďáku, Why Not Fuck


12.04.1997 - Do prďáku, Why Not Fuck


18.01.1997 - Do prďáku, Why Not Fuck


26.10.1996 - Do prďáku


20.07.1996 - Do prďáku, Perpetuum debile, Pedofilní děti


08.06.1996 - Do prďáku, P.S.P., Definitivní rybář (už nové pódium)


25.05.1996 - Do prďáku, Definitivní rybář


30.04.1996 - Do prďáku


13.04.1996 - Do prďáku


14.10.1995 - Do prďáku, Pedofilní děti, Perpetuum debile - asi první akce na prvním pódiu v Pallasitu (které stávalo někde uprostřed zahrady)


Concerts in club Sem & Tam, Zruč nad Sázavou (1997-2001)


Pár zajímavých koncertů se ve Zruči nad Sázavou konalo mezi roky 1997 a 2001 a to v klubu Sem & Tam (bývalé kino na hotelu)


27.01.2001 - Pepa Nos a Lucie Nosová


17.06.2000 - Satisfucktion (metal-rock, Č. Budějovice), Hot Nails (Č. Budějovice), Oxide of Chrome Opaque (drum'n'bass, Zruč n.S.), Perpetuum Debile (Ledeč n.S.)


11.03.2000 -  Boron (hardcore-metal, Sokolov), Oxide of Chrome Opaque (drum'n'bass, Zruč n.S.), Sad Harmony (alternative, Bzenec), Pearl Jam Revival (Ostrava)


20.11.1999 - Oxide of Chrome Opaque (drum'n'bass, Zruč n.S.), Djazwa Cartel (break beat, Praha)


25.04.1998 - Sabot (jazz core, San Francisco-USA/Tábor), Wohnout (rock, Praha), Boron (hardcore-metal, Sokolov), Darkness Dreams (dark esoteric euphory, Zruč n.S.), Voodootoy (voodoo roock, Tábor), Prasopejsek (animal cross, Čáslav)


11.04.1998 - N.V.Ú, B.S.E., PSP, Volant


21.02.1998 - Purgatory (death, Německo), Fleshless (grind, Děčín), Melancholy Pessimism (grind, Uherské Hradiště), Darkness Dreams (dark esoteric euphory, Zruč n.S.), Death Sentence (doom, Brno), Ingrowing (grind, Č. Budějovice), Signum Diabolicum (black), The Abyss in Dreaming (black)


20.12.1997 - Do prďáku, Perpetuum Debile, THP, Slaměný Hubert, Why Not Fuck, Škoda pásky, P.S.P., Kroužek, Nawzdory, Mordor, Aleš Tamchyna revival band


06.12.1997 - Root, Silent Stream Of Godles Elegy, Darkness Dreams, Depresy (black death, Slovensko), Dissolving Dreams (gloomy doom, Ostrava), Hypnotic Scenery (doom, Ostrava), Death Sentence (doom, Brno), Garbage Disposal (cyber death, Varnsdorf), Aggressive Tyrants (grind, Světlá n.S.), Confiteor (doom death, Kralupy n.V.)


29.11.1997 - Čertův punk, V.T. Marvin (Praha), Naquei Manou (Přezletice), Pedofilní děti (punk hardcore, Ledeč n.S.), Otazníci, Memento Vitae (punk rock, Praha)


22.11.1997 - Aggressive Tyrants (pathological bigbeat, Světlá n.S.), Ingrowing (grind, Č. Budějovice), Sarcastic (death, Slovensko)Four Seats for Invalides (grind, Most), T.O.O.H.! (grind, Libice n.C.), Enterrorhagia (noise, Č. Třebová), D.A.D. (doom, Jihlava), Upside Down (death-grind, Uherský Brod)


21.11.1997 - Marjaan Proophone (Praha), Free Dimension Discotheque (Tábor)


25.10.1997 - Free Dimension Discotheque (Tábor)


18.10.1997 - Kurtizány z 25. Avenue (Praha), Satisfucktion (metal-rock, Č. Budějovice), Darkness Dreams (dark esoteric euphory, Zruč n.S.), Liquére! (Chvaletice), Waawe (Tábor), Pedofilní děti (punk hardcore, Ledeč n.S.), Prasopejsek (animal cross, Čáslav)


Concerts in Kotelna (Nízkoprahový klub)


2013 - Formace


2008 - RV4


2007 - Pray For Death


Others


11.08.2012 - Kotelna fest III., letní kino pod zámkem - Odeur The Violettes, Milencův dech, Edoshův kurník, Cocoon, Prodavač, Gattaca, Remek, C


11.03.1988 - Už jsme doma, Michael´s Uncle - Divadlo pracujících Sázavan


24.06.1972 The Plastic People Of The Universe, Hotel Baťov


Others concerts Pope's Ass


22.02.2014, hospoda v chatové osadě Vidlák - u obce Černíny, asi první hc/punk koncert zde vůbec, kapely: RV4 (punk/rock, Benešovsko), Kontuze (hc/punk, Czech, Zruč nad Sázavou), Pray For Death (hc/crust) Kutná Hora), Blank Out (punk/rock, Kolín)


21.10.2006 Hujeroviny - vyjímečně se tato akce nekonala v Pallasitu, ale v MC Bretagne (vrchní hospoda) v Souticích - Red Insect, Propaganda, Josef Mařánek, RV4, PSP, Contish


Stručná Historie Pallasit festů:


                                            14.6.2003 Pallasit


Neplánovaně se tento festival stal prvním ročníkem nijak nenazvaných akcí konaných kolem půlky června, s vyjímkou jednoho v Pallasitu. Stalo se tak po dvou letech od prvních Sucháčovejch sudů v Černínách u tůně. Tahle akce tímto zanikla.


Fest byl poprvé a tak ani nebyli moc velký problémy s vrchností ze zámku, ani lidma kolem. Začalo se už v pátek, kdy se začali sjíždět lidičky. Jelo se vlastně nonstop až do neděle ráno. Vyřádili se tady tyhle kapelky:


Primitiv Plebs, Obřízka, Plastic People Revival, B.S.E., RV4, Znouzectnost, Happy Pischkots, Insania, PSP, Vodopumpamasomlejn.                                           12.6.2004 Pod zámkem


Tak tahle akce byla jednoznačně ze všech těch akcí nejkontroverznější a nejproblémovější. Po vlně protestů od buranů ze skal a okolí po minulém ročníku nám bylo doporučeno (zakázáno) fest v Pellišárně uspořádat.


Po pár pozvánkách na hrad jsme našli provizorní řešení pro tento ročník. Pod zámkem. Od začátku samé problémy. Pódium, proudy, občerstvení a nakonec náš, pro někoho provokační, plakát.


Všechny ty problémy se až na ten leták vyřešily. Poliši si prostě vymysleli, že to bude nějaká extremistická akce. Takovýhle policejní manévry ještě Zruč nikdy nezažila. Zásahovka, kriminálka, psovodi a všechno, co k tomu patří, včetně otravování každýho příchozího i odchozího až do rána druhýho dne. Ještě k tomu byli zrovna volby do Evr. Parlamentu a to jim taky zrovna nevonělo. Pod okny volební místnosti vyhrávaly povětšinou  kapely  proti tomuhle prašivýmu systému. Insania, Do řady, Kohout plaší smrt, Thalidomide, PSP, Tass,Tee-pee-co, Vodopumpamasomlejn, RV4. No a průběžně to všechno kropil déšť.


                                         11.6.2005 Pallasit


A už jsme zase zpátky v Pallasitu ! Změna oficiálního plakátu, pro ty lepší samozřejmě ten starý s provokačním obrázkem, který od teď zdobí i pódium u Pellišárny. Taky změna zvukaře a času na hraní. Tentokrát do 24.00(samozřejmě v případě technických problémů). Týden před akcí festival opět nejvíce zajímal poliše. Největším punkáčem tady byl Drůďa, jehož číro vešlo do místních dějin.


Odřekla Zeměžluč, je tu první zahraniční kapela. Hrálo se v tomto pořadí: Josef Mařánek, Four Fun,Primitiv Plebs, PSP, Ilegality (Sk), Vodopumpamasomlejn, Insania, Nátěrová hmota.


                                               10.6.2006 Pallasit


Tentokrát se nám podařilo udělat akci bez velkého zájmu policajtů, což bylo docela příjemný. Počasí bylo jak na objednávku, ještě minulý víkend bylo jak v listopadu.


Jediná kapela která na poslední chvíli letos odřekla, byla Nátěrová hmota. Hrálo se asi tak do půlnoci a byl to parádní nářez za přispění těchto kapel: Koudelníkův syn, Propaganda, Ad Bestias, PSP, Insania, Konflikt (Sk), Tass


                                                9.6.2007 Pallasit


Parádní počasí, žádný velký změny v kapelách na poslední chvíli, snad jen výměna Red Insect za Nátěrovou hmotu. Jediný co chybělo bylo veganský občerstvení, protože , jak napsal v místních novinách pan Radil, "stánkař se cestou zapoměl na anarchistické demonstraci". Jediný větší puntík na akci byl ten, že lidi, kterých nebylo letos moc, vytvořili dojem stáda který není schopný tolerovat trochu odlišnější kapely, než oni sami znají. Například na Co-Cu stálo před pódiem jen pár jedinců - přitom zahráli parádně. Ne jinak tomu bylo i u některých dalších. Hrálo se od dvou do půl druhý. Kapely si to mastily v tomhle pořadí: Vostuda společnosti, Co-Ca, RV4, Josef Mařánek, Kohout plaší smrt, Insania, Zeměžluč, PSP, Demarche, Nátěrová hmota


                                                                                           14.6.2008 Pallasit


Tak tentokrát bylo  velkým strašákem počasí, které ale nakonec příjemně překvapilo – nejen že nelilo, ale oproti předpovědi bylo i mnohem tepleji. Po roční pauze zde bylo distro ČAFky, které pro tentokrát neponechalo nic náhodě. Už z dálky Pallasit připomínal  baštu anarchistů a to díky všudypřítomným rudočerným praporům a transparentům. No a haldy triček, nášivek, tiskovin a dalších věcí k tomu jen přispěly. Zaspal zvukař a tak se začalo o hodinu a půl déle. Akci rozjížděla Družba z Kralup, která se stavila cestou z Ostravy. Následovaly kapely Rachot strojů, Vostuda společnosti, Vodopumpamasomlejn, Do řady, Tass.  Pak pokračovali výborní Slováci Ježíšovi pivo nelej, kteří si odskočili z Protestfestu v Brně. Další nášup pokračoval od kapel RV4, Dezinfekce, Pray for death a Life possession.


Co stojí ještě za připomenutí je, jak si opět fízlové hráli na vojáčky. Otravovali už den předem, což bylo předehrou k sobotě. Všude jich bylo jako vší, celou akci z asi 50m neustále sledovalo pár vymaštěnejch mozků v civilu, otravovali a buzerovali skoro každý přijíždějící i odjíždějící auto na všech cestách do/ze Zruče. Dokonalý příklad toho, jak se dají vyhazovat naše daně oknem a jak si naše neschopná policie honí body na obyčejných lidech místo toho, aby řešila závažnější případy, které neumí a nebo ani díky všudypřítomné korupci nechce úspěšně uzavřít. Tak vzhůru k policejnímu státu…                                                                                          13.6.2009 Pallasit


Tak letos opět pod heslem " Za čisté Posázaví - bez nácků !", tahle akce ve všech směrech proběhla bezproblémově. Ještě v pátek lilo a byla zima, v sobotu jako mávnutím kouzelného proutku letní počasí. Jediné co akci trochu pokazilo (snad ale jen mě a pár lidem), byli místní zloději a smažky (konkrétně Dvořák), co tu kradli - na druhou stranu mě ale těší, že to nebyl nikdo z nás. To, že byla Zruč opět v obležení policajtů, jsme si snad už zvykli, tentokrát pár estébáků v civilu okounělo opodál, kdesi za hospodou prý někdo viděl i antony a klasický hlídky v autech opět buzerovali všechny řidiče, hlavně ty odjíždějící - braly snad všechny.  Kdyby se taky tak horlivě zabývali i případem napadení klubu Rambajz ve Vlašimi, na to ale nemají..


Poděkoval bych našemu šéfkuchaři za vege food, všem kapelám který přijali pozvání a i vám všem, co jste dorazili - tak snad zase za rok.


Na poslední chvíli odřekly kapely Vostuda společnosti a Pedofilní děti, místo Vostudy zahrála Vodopumpamasomlejn, tímto jim za to díky a Pedofilní děti byly bez náhrady. Kapely jely asi od 15.30h do 24h v tomto pořadí: Vodopumpamasomlejn, RV4, Propaganda, Pray For Death, Ruce po obrně, Hirošima, Sheeva Yoga, See You In Hell, Needful Things, SayWhy.


Když jsem tu akci dával dohromady, tak mě trochu rozhodilo rozhodování některých kapel (nikdo ze zúčastněných), jestli přijet nebo ne. Bylo to asi v tomhle duchu: Přišlo mi, že některé kapely prostě nejsou ochotné hrát na akcích, které pořádá někdo jiný, než z okruhu jejich známých, někdo z kapel, případně pro ně z osvědčených lidí. A nebo pokud není dopředu daný playlist. S pár lidma jsem se o tom bavil a zjistil jsem, že to není asi jen můj subjektivní názor. Tož nevím co si o tom myslet...je to hloupý.


                                                                                           12.6.2010 Pallasit


Již tradičně: Za čisté Posázaví bez nácků !


Takže asi tak: totální pařák, pohodový lidi (samozřejmě až na nějaký zmrdy ze Zruče), luxusní kapely, dobrej zvuk i jídlo.


Klasický policejní dozor, už snad bez komentáře... zoufalci....


Během dvou týdnů před akcí odřekli čtyři kapely, dvě z toho asi dva dny před.... to mě docela naštvalo, ale nehodlám to tu rozebírat.


O to větší dík patří kapelám, které na poslední chvíli přislíbili svou účast, takže Propagandě, týpci z Rakouska dokonce v den před akcí. Dog Fisury dvě hodiny předem !


Odřekli: Twisted Truth, Rapida Muerte, Pray For Death, Průmyslová smrt


Hrát se začalo asi tak od 16 hodin. Nepopulární první místo vyfasovala kapela RV4, po nich si svou premiéru v Pallasitu dali s nadšením Dog Fisury. Po kolika letech snažení z mé strany, konečně tenhle termín sedl i Lycanthrophy. Hráli nezvykle brzo, ale vůbec to nevadilo - byla to paráda ! Další na řadě byla Propaganda, pořádně se vytáhli, za poslední roky pro mě jejich nejlepší výkon ! Onanizer, kteří se nám tu pomalu zabydlují, opět vytáhli svůj set a všechny roztrhaly na kusy! Pak přišlo zvolnění v podobě parádních Ucházím, trochu toho tvrdšího a kvalitního punkrocku neuškodí. Po dvouleté pauze se na prkna Pallasitu, vrací Insania. Ikdyž byla od ostatních hudbou někde jinde, posadila na prdel většinu přihlížejících. Po narychlo domluveném vystoupení rakušáků K.A.I.N, jsme opět čučeli s otevřenou hubou. Tak jak jsme to narychlo v pátek domlouvali, tak jsme se nějak nepochopili a po příjezdu rakouské dodávky do Pallasitu jsme zjistili, že se od začátku mluvilo o dvou kapelách, ta druhá byla Zombiefied. Samozřejmě místo se našlo. Rozsekali to tam taky parádně, kluci rakouský !!! Následovali SayWhy, což nemohlo dopadnout jinak, než že jsem se před pódiem úplně vydal ze všech sil - byl to opět mazec jako vždy ! Poslední místo asi tak v jednu hodinu obsadili Disbeatless a vůbec nedali najevo, že se blíží konec, museli ještě přidávat !


Celkově byla tahle akce hodně v pohodě. Díky tedy všem co dorazili a podpořili tak případný další ročník.                                                                                         11.06.2011 Pallasit


Už devátý ročník, vstup stále 150.


Stručně: kapely paráda, lidi v pohodě, policajtů tentokrát o něco míň - kontroly aut si ale neodpustili (kdyby tak kontrolovali se stejnou razancí i všechny účastníky akcí pořádaných městem, to by jim asi někdo natrh pr...). Slabší účast lidí, na tenhle termín se tentokrát úplně nesmyslně sešlo nějak moc akcí - ale co, ať si každej dělá co chce.. Nový zvukař, pohoda týpek, ze začátku horší zvuk, ale brzy poladil a pak paráda. Počasí tentokrát zazlobilo, k večeru nějakou tu hoďku pršelo, ale žádnej slejvák, takže se to přežilo. Opět problémy s jídlem, nějak se ho nedostávalo.


Hrát se začolo v 16.30h a to v uvedeném pořadí: Katarakta, Kobra XI, Hiroshima Nightmare, Onanizer, Needful Things, Infest (Fr), Ojciec Dyktator (Pl), Porno Infantil (Mex), Six - Score (Aut), Konfident, Not. Konec cca v půl druhý.


Ještě měli dorazit mexikáni Onza De Hydro, ale nějak to neklaplo. No a na poslední chvíli místo K.A.I.N. z rakouska zahráli Six Score, kapela jednoho z čelnů K.A.I.N. - výtečná náhrada!


Poprvý se taky nechaly vyrobit trička s logem Pallasit festu. No a poprvý to byl taky slušnej provar...


Pallasit fest 2012 (X.) 8-9.6. 2012 Zruč nad Sázavou (Cz)


20 let Pallasitu - The 20th anniversary of Pallasit


10 let Pallasit festu - The 10th anniversary of Pallasit fest


8-9.6. 2012: D.I.Y. hc/punkfestival, free camping, swimming in the river, vegan cuisine, address: Zruč nad Sázavou, Průmyslová ulice, Czech Republik


Entrance for two days: 10 Euro (Friday 5 Euro, Saturday 8 Euro)


fest bands:


Pátek (Friday) 19.00h, inside, vstup 150kč - na oba dny 250kč (entrance 5 Euro - for two days 10 Euro)


P.S.P., красный кирпич, Propaganda, Ucházím, Dezinfekce, Aggressive Tyrants, Into Sickness (Mexico)


Sobota (Saturday) 15.00h, outside, vstup 180kč (entrance 8 Euro)


Kontuze, Pray For Death, Formace, RV4, Not!, Konfident, Kobra XI, Rabies, Průmyslová smrt, K.A.I.N. (Aut), Six-Score (Aut), Lycanthrophy, SAYWHY?


Tato akce byla dvoudenní, policajti dali pokoj, počasí skvělé, vyšla kompilace Tribute To Pallasit, lidi byli skvělí, kapely taktéž, prostě až na to, že přišlo málo lidí, této akci není co vytknout! Víc takových akcí!!!!!


Pallasit fest 2013 (XI.) - 15.06.2013  - Za čisté Posázaví bez nácků!


Tento ročník festivalu byl věnován MartiNovi B., členu hlukového komanda Napalmed, kde působil od roku 2006.


Zemřel začátkem března 2013 v nedožitých 43 letech...


Chlape, nezapomeneme!!!


This year is dedicated to MartiN.B.


MartiN.B. died on March 2013. He sadly passed away. The most effective experimentator in the band's history. Called to line-up Napalmed band on July 2006, become important part of industrial gear.


open air tak jak to šlo po sobě:


15.30 – 16.00 Kontuze (Zruč nad Sázavou, Czech)


16.15 – 16.45 Pray For Death (Czech)


17.00 – 17.30 RV4 (Czech)


17.45 – 18.15 Abjured (Germany)


18.30 – 19.00 Trigger (Germany)


19.15 – 19.45 Social Crisis (Poland)


20.00 – 20.30 Life Possession (Czech)


20.45 – 21.15 Doomsisters (France)


21.30 – 22.00 Depravation (Germany)


22.15 – 22.45 Black Hole Of Calcutta (USA)


23.00 – 23.30 See You In Hell (Czech)


23.45 – 00.15 Yarvar Cocha (Czech)


00.30 – 01.00 Kutya Harap (Czech)


in Pub: Napalmed (noise - industrial, Cz), Radek hrál sám a vždy v mezipauzách, kdy nehráli kapely


Nejlepší ročník, skvělé počasí, skvělí lidé, spousta zahraničních návštěvníků, dobré jídlo pití, vstup 200kč, dobrej zvuk, všem se tu líbilo, pařilo se do nedělní půlnoci - tedy ten kdo chtěl zůstat...


Pallasit fest 2014 (XII) - 13. - 14.6. 2014


Akce skvělá, lidi taky, atmosféra nádherná, prostě supr akce!!! Vstup 250 (pá 100kč, So 200kč)


V pátek odřekli Ginnungagap a v sobotu se to trošku podělalo s pořadím kapel celé, prvním dvěma kapelám (Disfunkce mysli a K.P.D) vydechlo na cestě auto a nakonec nedorazily, takže neměl od začátku kdo hrát atd atd, nakonec se to ale nějak s malým zpožděním bez větších prodlev rozjelo.


Prodělek to byl, ale což, párty to byla perfektní!


takhle se nakonec hrálo:


13.6: RV4, Caca De Luna  (Ger), Hiroshima Nightmare, Abortion (Sk), Nazareno El Violento (Mex), Václav Klaus


14.6: Kontuze, Tendencie (Sk), Citadel (Sk), Sub Atomic Level (Sk), Alea Iacta Est (Sk), Kunta Kinte, Per Capita (Ger), Cripple Korps, Costa Cosa Nostra (Ger), Victims Of Classwar (Ger), Kullervo


Pallasit fest 2015! 12. - 13. 6.(june)

Za svobodnější společnost, bez neomezené moci policie!

Stop police bastards! For a free society, End the unlimited power of the police!

Stát se bojí sociálně smýšlejících jedinců a kolektivů, bojí se, když lidé dělají něco bez jeho dohledu a tak je prostřednictvím policie kriminalizuje, špicluje, blokuje jejich weby, označuje za extremisty, teroristy a ve většinové společnosti vyvolává cíleně dojem, že je tito ohrožují, i když je tomu právě naopak. Udělej si o tom vlastní názor, nenech si vnutit to, co oni chtějí, abys věděl i nevěděl!    http://451.cz/klinika/

A jak to dopadlo??

Díky všem kapelám a lidem co dorazili, neodradilo je ani sobotní počasí a společně jsme si to dokázali opět skvěle užít!!!


Extra dík patří Běldovi, na kterého spadlo narychlo kvůli počasí ozvučení celé soboty!! Dík Kontuzi a Pray For Death za půjčení aparátu!

Díky i oběma kuchyním, Vegano Punx a stánku AF, za dobré jídlo i sobotní trpělivost s počasím!

Lidí se tu mohlo vystřídat a pobýt tak 100. Vstupné bylo Pá 150,- / So 200,- / dva dny 250,-.

Pátek 12.6.2015 proběhl tak nějak v klidu, kdy zahráli v hospodě všechny plánované kapely v tomto pořadí. Pray For Death (hc/crust, Kutná Hora - Czech), Ledečáci,  Deathwish Kids (hc/punk, Čáslavsko – Czech), Průmyslová smrt ( fast&violence hc, Jihlava - Czech), Krüger (crustpunk, Praha – Czech), Human Fault (hc/punk, Vyškov - Czech), The Breed (hc/punk, Vyškov – Czech).


Sobota 13.6.2015 byla o poznání "veselejší". Ještě než se začalo hrát, tak po odpolední změně počasí a malé přeháňce to zabalili zvukaři, kterým asi zvlhlo spodní prádlo a prostě řekli, že to nepustí. Na druhou stranu je hájí to, že tu další přeháňku, to už vlastně nebyla přeháňka, ale regulérní smršť, by stejně neustáli a do všeho by jim nachcala voda, pokud by jim to celé rovnou neulítlo.. Takže se narychlo bez dlouhého rozmýšlení znovu vše poskládalo v hospodě a celou sobotu se hrálo v knajpě, jen nebyl zvukař a tak to celé musel nazvučit Bělda, stejně jako v pátek - dík!!. Začala kapela, která vůbec nebyla v plánu, lidičky prostě přijeli na akci a tak slovo dalo slovo a v sobotu hráli první, i tak vše začalo na čas, v 16h. Na začátku jsem se ještě dozvěděl, že nepřijedou Moderne Krüppel z Berlína, ani mi nedali vědět.. dozvěděl jsem se to až od lidí a kapel.. Takže se odehrálo v tomto pořadí: Dis-K47 (hc-punk, Znojmo - Czech), Kontuze (hc/punk, Czech – Zruč n. S.), Klutz (hc/violence, Pardubice - Czech), Paregorik (harsh noise, Pardubice - Czech), Cause Of Divorce (grind/crust, Aachen – Germany), Sïck.Gore. Suffer.(pw violence/grind,Liberec - Czech), Growls (grind, Nancy - France), Flummox (power violence, Praha - Czech), Nasty Pack (hc/punkrock, Leipzig - Germany), Bronco Libre (hc/punk, Leipzig - Germany), RV4 (hc/punkrock, Benešovsko - Czech), Disfunkce mysli (hc/punk, Znojmo - Czech), K.P.D. (punkrock, Krhovice - Czech).


Nakonec vše dopadlo celkem dobře, kapely byly opravdu skvělé, velké ohlasy měly sobotní zahraniční kapely, které tu krom Cause Of Divorce moc známé, spíš vůbec, nejsou. Počasí jsme ustáli, nebyli tu žádní otrapové, prudiči nebo zlodějíčci, lidi přišli, krom stálic dorazila i další početná banda lidí z Německa, atmosféra byla skvělá, jídlo a pivo dobré... a tak bych to celé uzavřel tím, že doufám v další ročník! Čau za rok!


Pallasit fest 2016 proběhne 10-11.6.2016

Pallasit festival 2016 is 10 - 11. june 2016


Za svobodnější společnost, bez neomezené moci policie! Za společnost bez nácků, rasistů a xenofobů!


Stop police bastards! For a free society, End the unlimited power of the police! Fuck nazis, racists and xenophobes!


Stát se bojí sociálně smýšlejících jedinců a kolektivů, bojí se, když lidé dělají něco bez jeho dohledu a tak je prostřednictvím policie kriminalizuje, špicluje, blokuje jejich weby, označuje za extremisty, teroristy a ve většinové společnosti vyvolává cíleně dojem, že je tito ohrožují, i když je tomu právě naopak. Udělej si o tom vlastní názor, nenech si vnutit to, co oni chtějí, abys věděl i nevěděl! Žij podle svých potřeb a ne podle toho, co ti diktují oni!!! Snaž se žít, ne živořit! Domáhej se svých (už i tak dost okleštěných) práv!


Čtrnáctý ročník mezinárodního hc/punk/grind undergroundového D.I.Y. festivalu ve Zruči nad Sázavou.


V pátek od 19.30h v hospodě, sobota od 15h venku, prosím doražte včas, ať první kapely nehrají jen pro sebe!


Na místě veganské kuchyně, hudební i jiné distribuce, stanování, řeka, parkování přímo v místě. V sobotu před začátkem pinčes, mölki, nedaleko nová rozhledna, možný výlet vlakem do Kutné Hory, Kácova, Ledče n. S.


Pokud můžete,psy nechte doma! Vstupné: pá+so 300kč, pá 150kč, so 250kč


49°44'20.432"N, 15°6'7.434"E


The fourteenth edition of the small international underground hc/punk/grind D.I.Y. festival in Zruc nad Sazavou, Czech Republik


pub: Pallasit, town: Zruc nad Sazavou, street: Prumyslova, Czech Republik, 60 km from Prag direction Brno on D1 (motorway D1, exit 56km Soutice)


49°44'20.432"N, 15°6'7.434"E


Camping, swimming in the river, vegan cuisine, distributions!!! If you can, let the dogs at home... Friday 8pm in pub, saturday 3pm in the open air, entrance: 11 Euro (two days)


Parádní akce, supr počasí, lidí dost, skvělé kapely, žádné problémy.... není třeba dalších komentářů


10.6. Pátek: NOT! (hc/grind, Czech), Mečem Naplocho (fast/raw hc/punk, Czech), Bombatölcsér (crustgrind, Czech), No God Rhetoric (grind violence, Czech), Void Boyz (punk rock, Germany), Sick Times (hc/punk, Germany), Jakubysko (grind, Slovakia), Basal Banar (crust violence, Slovakia)


11.6. Sobota: RV4 (hc/punkrock, Czech), Pivnica (hc/punk, Slovakia), Death Wish Kids (hc/punk, Czech), Bruch (hc/punk, Germany), Hledání (folk/punk, Czech),


Rosa Parks (anarcho/hc/punk, Czech), Hibakusha (crust/grind, Czech), Gattaca (hc/crust/metal, Czech), Onanizer (grind, Czech), xCENEREx (fastcore, Italy),


Lycanthrophy (fastcore, grind, pv, Czech), Stolen Lives (hc/thrash, Czech), Ježíšovi pivo nelej (hc/punk - drum'n'bass), Erika je moja (stoner rock/hc, Slovakia)


9.6. - 10.6. 2017 Pallasit fest 2017 (XV.)

Zru


Už patnáctý ročník a káru našeho DIY festivalu táhnem pořád dál, pátek v hospodě od 19h, sobota venku od 15h, kemp přímo u řeky, koupání, parkoviště přímo u akce i kempu, veganské jídlo, pivo Ferdinand 12 Benešov a 10 Staropramen, distra (malá bez ohlašování předem). V sobotu si můžte půjčit různé hry na zabití času nebo vyrazit na výlet do okolí, než se začne hrát.


Vstupné na oba dny je 300 kč, na pátek 150kč, na sobotu 250kč


Small underground DIY festival (15 year!!)


pub Pallasit, town: Zruc nad Sazavou, street: Prumyslova,  Czech Republik, 60 km from Prag direction Brno on D1 (motorway, exit 56km Soutice)


49°44'20.432"N, 15°6'7.434"E, friday in pub, saturday open air, free camp, vegan food, free parking, river, distribution, etc.. Entry: 11 Euro


Pátek od 19h (Friday - 7pm)


Disavoir Vivre (crustpunk, Cz) http://bandzone.cz/disavoirvivre


RV4 (punkrock, Cz) http://bandzone.cz/rv4


Commodore 64 (hc/punk, Cz) https://commodore-64.bandcamp.com/


Svině! (hc/punk, Cz, Vodňany)  http://bandzone.cz/svine


Flummox (fast/pv, Cz) https://noiselathe.bandcamp.com/album/flummox-s-t


Levák Bob (hc/punk/grind/thrash, Cz) http://bandzone.cz/levakbob


Rabies (fast/pv/grind, Cz) https://rabiesviolence.bandcamp.com/


Sobota od 15h (Saturday 3pm)


Eine Stunde Merzbauten (jazz noise, Cz) http://bandzone.cz/merzbauten


Močový khameni (grind/crust, Cz)  http://bandzone.cz/mocovykhameni


6Mas (crust/grind, Cz) http://bandzone.cz/6mas


Škoda 120 (crust/grind, Cz) https://skoda120.bandcamp.com/


Usnu? (exp. noise, Cz) http://bandzone.cz/usnu


Alea Iacta Est (grind, Sk) https://aleaiactaest.bandcamp.com/


Delusion (hc, Cz) http://bandzone.cz/delusion


Nakam (hc/punk/r'n'r, Germany) https://nakam.bandcamp.com/


Massola (Cz) & Sedem minút strachu (Sk) - jazz/grind/noise collaboration https://sedemminutstrachu.bandcamp.com/album/massola-feat-sedem-min-t-strachu-s-t-cd


Controlled Existence (fast/grind/pv, Cz/Sk) https://controlledexistence.bandcamp.com/


Strafplanet (pv/fast/hc/punk, Austria)  https://strafplanet.bandcamp.com/


Rivers Run Dry (crust/metal/emo, Hungary)  https://riversrundry.bandcamp.com/


Carl Gut (grind/fast&violence, Cz) http://bandzone.cz/carlgut


Ucházím (hc/punk, Cz) http://bandzone.cz/uchazim


12.6.2021 Pallasit fest 2021


A takhle to vypadalo, trochu partyzánština


Narozeninová párty 12.6.2021,  16:00h


Geburtstag party 12.6.2021


Všichni známí a jejich známí, kamarádi a jejich kamarádi, všichni co kdy návštěvou zde nějakou akci podpořili jsou zváni!!


Hovadům vstup zakázán, včetně těch, kteří se stanou hovady až po ožrání! Zejména těm, kteří tu neustále někoho obtěžují a vyvolávají konflikty!


Kdo chce a bude se chovat jako člověk, může přijet klidně už v pátek do hospody na zahrádku na pivko, oheň a reprodukovanou muziku...


Málokdo ví, ale Pallasit fest jako narozeninová akce začínal, je to pravěk. A teď se vracíme ke kořenům...


Vezměte si do kapsy něco na ksicht a nějaké to potvrzení (test, očkování atd) že nejste občan druhé kategorie se při případné kontrole taky hodí...


Kapely v 16:00h


Interpunkce


Strage Di Stato


Gorc


Kunta Kinte


Death Wish Kids


RV4


SayRaid


Zrůdný Allen


Orban


Rabies


Lidí dost, jídlo supr, trochu deště, ale ok.